Akcje Metaverse: Facebook, Microsoft, Nvidia Form Standards Group

Zróżnicowany zestaw firm i organów normalizacyjnych ogłosił we wtorek utworzenie nowej grupy, która ma nadzorować rozwój Metaverse. Wiadomość była pozytywna dla wielu akcji Metaverse.
XOrganizowane przez Khronos Group, Metaverse Standards Forum ma nadzieję ustanowić standardy interoperacyjności dla planowanego Metaverse. The metaverse to przyszła wersja Internetu z wciągającymi trójwymiarowymi wirtualnymi światami zastępującymi statyczne dwuwymiarowe strony internetowe.

Metaverse obejmuje szereg technologii w dziedzinie wspólnych obliczeń przestrzennych. Technologie te obejmują interaktywną grafikę 3D, rozszerzoną i wirtualną rzeczywistość, cyfrowe bliźniaki, oszczędności online, gry dla wielu użytkowników i wiele innych.

Liderzy branży wierzą, że potencjał Metaverse zostanie zrealizowany tylko wtedy, gdy zostanie zbudowany na fundamencie otwartych standardów. Forum planuje rozpocząć spotkanie w lipcu.

Akcje Metaverse reprezentowane w nowej grupie

Firmy uważane za akcje Metaverse, które dołączyły do ​​nowej grupy, obejmują spółkę macierzystą Facebooka Metaplatformy (META), Microsoft (MSFT), Nvidia (NVDA) oraz Oprogramowanie jednostki (ty).

Inne firmy na pokładzie jako członkowie założyciele to: Cegła suszona na słońcu (ADBE), Ali Baba (BABA), Autodesk (ADSK), Epic Games, Ikea, Qualcomm (COMQ), sony (SONY) oraz Trasa (O).

„Metaverse połączy różnorodne technologie, wymagające konstelacji standardów interoperacyjności, stworzonych i utrzymywanych przez liczne organy normalizacyjne” – powiedział w oświadczeniu prezes Khronos Neil Trevett. Komunikat prasowy. Trevett jest także wiceprezesem ds. ekosystemów deweloperskich w Nvidii.

Dodał: „Forum Standardów Metaverse to wyjątkowe miejsce do koordynacji między organizacjami normalizacyjnymi a przemysłem, którego misją jest wspieranie pragmatycznej i terminowej standaryzacji, która będzie niezbędna dla otwartego i integracyjnego Metaverse.

Znana firma nieobecna w grupie

Znana spółka, która jest ogólnie notowana z akcjami Metaverse, Roblox (RBLX) nie jest jednym z pierwszych członków grupy.

Na giełda dzisiajMetaverse jest pełen nowości, w tym Microsoft, Nvidia i Unity. Jednak akcje Meta spadły pomimo wzrostu cen akcji technologicznych we wtorek.

Obserwuj Patricka Seitza na Twitterze pod adresem @Ibd_pseitz Więcej artykułów na temat technologii konsumenckich, oprogramowania i zapasów półprzewodników.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ:

Dwie akcje Metaverse opublikowały rozczarowujące raporty za pierwszy kwartał

Gra Metaverse firmy Nvidia to okazja

Sztuczna inteligencja Adobe Flexes i siły metawersu w wirtualnej konferencji

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania: Zobacz aktualizacje listy akcji IBD

Znajdź zwycięskie akcje dzięki rozpoznawaniu wzorców MarketSmith i niestandardowym ekranom

Leave a Comment