Amazon pokazuje Alexę naśladującą głos zmarłego krewnego

Amazonka opracowuje sposób, w jaki użytkownicy mogą rozmawiać z członkami rodziny za pośrednictwem asystenta głosowego Alexa, nawet po śmierci.

W Amazon Re:Konferencja na Marsie W środę w Las Vegas Rohit Prasad, starszy wiceprezes i główny naukowiec zespołu Alexa, szczegółowo opisał funkcję, która pozwala asystentowi głosowemu odtwarzać określony ludzki głos.

W filmie demonstracyjnym dziecko powiedziało: „Alexa, czy babcia może dokończyć czytanie mi Czarnoksiężnika z Krainy Oz?”

Alexa potwierdziła prośbę domyślnym głosem robota, po czym natychmiast przeszła na delikatniejszy, bardziej ludzki ton, pozornie naśladując członka rodziny dziecka.

Zespół Alexy opracował model, który pozwala asystentowi głosowemu na generowanie wysokiej jakości głosu z „mniej niż minutą nagranego dźwięku”, powiedział Prasad.

Ta funkcja jest obecnie w fazie rozwoju, powiedział Prasad. Amazon nie powiedział, kiedy funkcja zostanie udostępniona publicznie.

Chociaż najwyraźniej można go użyć do odtworzenia dowolnego głosu, Prasad zasugerował, że można go wykorzystać do upamiętnienia zmarłego członka rodziny.

Sprawienie, by sztuczna inteligencja była konwersacyjna i podobna do towarzysza, stała się kluczowym celem, zwłaszcza że „tak wielu z nas straciło kogoś, kogo kochamy” podczas pandemii Covid-19, powiedział Prasad.

„Chociaż sztuczna inteligencja nie może usunąć bólu utraty, z pewnością może sprawić, że wspomnienia będą trwać” – dodał.

Gigant e-commerce chce, aby rozmowa z Alexą była ogólnie bardziej naturalna, i wprowadził szereg funkcji, które pozwalają asystentowi głosowemu odtworzyć bardziej ludzki dialog, nawet aż do zadawania pytań użytkownikowi.

Leave a Comment