Amazon zapowiada, że ​​Alexa może naśladować głosy zmarłych krewnych

W wiadomościach, które z pewnością wzbudzą pewne wątpliwości, Amazon ogłosił eksperymentalną funkcję dla swojej asystentki głosowej, Alexy, która pozwoli mu naśladować głosy zmarłych krewnych.

Na dorocznym Amazonie Konferencja MARSfirma pokazała demo, w którym Alexa czyta dziecku historię, używając głosu swojej zmarłej babci.

Rohit Prasad, główny naukowiec Alexa AI w Amazon, powiedział, że funkcja ta miała na celu podkreślenie „ludzkich atrybutów” Alexy, które stały się ważniejsze „w czasach trwającej pandemii, kiedy tak wielu straciliśmy kogoś, kogo kochamy”.

Czarne lustro: zdjęcia z sezonu 3

Prasad dodał, że chociaż sztuczna inteligencja nie może usunąć „tego bólu utraty”, może utrwalić wspomnienia zmarłego.

Amazon twierdzi, że jego sztuczna inteligencja będzie w stanie naśladować czyjś głos po wysłuchaniu zaledwie jednej minuty nagranego głosu.

Poza szczegółami, jak działa ta nowa sztuczna inteligencja, w Internecie dyskutuje się już o etyce takiego narzędzia. W końcu nie wszystko, co było tematem odcinka Black Mirror, może być czymś, czego ludzie domagają się.

Warto zauważyć, że Amazon nie jest jedyną firmą eksperymentującą z wykorzystaniem sztucznej inteligencji do upamiętniania zmarłych bliskich. W 2021 r. Microsoft opatentował narzędzie, które może potencjalnie zmienić zmarłych krewnych w chatboty, z którymi użytkownicy mogliby się komunikować.

Jasne jest, że wskrzeszanie zmarłych za pomocą technologii staje się normą, o czym świadczą przypadki, w których wykorzystano CGI, by przywrócić Wielkiego Moffa Tarkina Petera Cushinga w Rogue One, czy głos Anthony’ego Bourdaina w niedawnym filmie dokumentalnym na ten temat. autor.

Czy zainteresuje Cię sztuczna inteligencja naśladująca zmarłych krewnych? Osobiście wolałbym tego nie robić, chociaż wydaje się, że nie powstrzymuje to firm technologicznych przed badaniem tej dziedziny.

Matt TM Kim jest redaktorem zarządzającym IGN. Możesz do niego dołączyć @lawoftd.

Leave a Comment