Amerykańska pływaczka Anita Alvarez uratowana przez trenera Andreę Fuentes na mistrzostwach świata

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Dwukrotna pływaczka olimpijska Anita Alvarez zemdlała i opadła na dno basenu podczas środowych Mistrzostw Świata w Pływaniu w Budapeszcie. Jej trener reprezentacji USA, Andrea Fuentes, zanurkował, aby ją uratować, podnosząc jej bezwładne ciało i wynosząc ją na powierzchnię wody.

Seria fotografii uchwyciła dramatyczny ratunek. Zdjęcie przedstawia Fuentes, w pełni ubraną, sięgającą pod wodę, gdy próbuje złapać nieprzytomnego pływaka. Inny pokazuje, jak para obejmuje się, gdy Fuentes prowadzi ich obu, aby zaczerpnąć trochę powietrza.

Alvarez otrzymał natychmiastową pomoc medyczną po akcji ratunkowej.

Po incydencie Fuentes obwinił ratowników na miejscu, że nie działali wystarczająco szybko w obliczu niebezpieczeństwa.

„To był wielki strach”, powiedział Fuentes hiszpańskiej gazecie Marca. „Musiałem interweniować, ponieważ ratownicy tego nie robili”.

Alvarez brała udział w finale solo kobiet w stylu dowolnym, kiedy przestała oddychać, wzbudzając powszechne zaniepokojenie wśród jej kolegów z drużyny i widzów na miejscu i w mediach społecznościowych.

W środowej aktualizacji na Instagramie oficjalne konto USA Artistic Swimming udostępniło oświadczenie Fuentesa, który powiedział, że Alvarez został dokładnie zbadany przez lekarzy i dochodzi do siebie. Podziękowała ludziom za życzenia i powiedziała, że ​​sportowiec „czuje się teraz świetnie”.

„Wszystko jest w porządku” – napisała, zanim podkreśliła ryzyko, na jakie narażeni są pływacy, podobnie jak inni sportowcy, podczas występów.

„Wszyscy widzieliśmy obrazy, w których niektórzy sportowcy nie docierają do mety, a inni pomagają im się tam dostać. Nasz sport nie różni się od innych, tylko w basenie” – powiedziała. „Przekraczamy granice, a czasami my znajdź je.”

Alvarez z Tonawandy w stanie Nowy Jork zajmował się pływaniem artystycznym, szerzej znanym jako pływanie synchroniczne, do 2017 roku, kiedy miał 5 lat. Obecnie jest uważana za wykwalifikowanego weterana i członka Zespół ze Stanów Zjednoczonychrywalizacji na Igrzyskach w Rio de Janeiro 2016 i Igrzyskach w Tokio w 2020 roku, które zostały przełożone na rok 2021 z powodu pandemii.

W środę po raz drugi Alvarez, 25 lat, zemdlał podczas pływania. To także drugi raz, kiedy Fuentes wkroczył, by ją uratować.

W zeszłym roku w Barcelonie pływaczka zemdlała podczas zawodów kwalifikacyjnych olimpijskich, co skłoniło jej trenera do zanurzenia się i wyciągnięcia jej z wody. Nadal nie jest jasne, co spowodowało upadek Alvareza, ale sport często zmusza pływaków do wstrzymania oddechu.

„Tylko czasami przyjeżdżając na świeże powietrze, pływacy artystyczni potrzebują czystego powietrza, kiedy mają możliwość odetchnięcia” – czytamy w informacji o zespole. oficjalna strona.

Amerykańscy pływacy artystyczni, oddzieleni i poza basenem, wciąż próbują pozostać zsynchronizowani

Podczas pandemii koronawirusa sportowcy na całym świecie zostali zmuszeni do znalezienia alternatywnych metod treningowych, w tym USA Artistic Swimming Team, którzy byli zmuszeni trenować solo, czasami stojąc na głowach w swoim pokoju – doskonaląc ruchy nóg – mimo że w tym kraju baseny były zamknięte.

Źródła Powiedział The Washington Post, który zespół zwrócił na wirtualne treningi grupowe, do których czasami dołączają inni międzynarodowi pływacy. Powiedziała, że ​​Alvarez nauczył grupę tańca TikTok.

Nie wiadomo, czy Alvarez weźmie udział w piątkowej imprezie drużynowej. W czwartek ma zostać zbadana przez lekarzy.

Leave a Comment