Anita Alvarez: Trener skacze do basenu, by uratować amerykańskiego pływaka na Mistrzostwach Świata

Trenerka Andrea Fuentes wskoczyła do basenu po tym, jak 25-letnia artystyczna pływaczka opadła na dno pod koniec swojego programu w środowym turnieju kobiet w stylu dowolnym solo.

Fuentes, czterokrotna medalistka olimpijska w pływaniu synchronicznym, podniosła Alvarez na powierzchnię, zanim pomogła jej wrócić na brzeg basenu.

Alvarez, który brał udział w igrzyskach olimpijskich w 2016 i 2020 r., otrzymał pomoc medyczną na basenie, podał Reuters, a później został zabrany na nosze.

To był drugi raz, kiedy Fuentes musiał uratować Alvareza, według Reuters, po tym, jak wskoczył do basenu podczas zawodów kwalifikacyjnych olimpijskich w zeszłym roku i odciągnął go w bezpieczne miejsce, wraz z amerykańską partnerką pływacką Lindi Schroeder.

Rozmawiając z hiszpańskim kanałem telewizyjnym Cadena COPE w wywiad radiowyFuentes powiedziała, że ​​ratownicy nie zareagowali wystarczająco szybko w środę, dlatego interweniowała.

Powiedziała: „Kiedy pływak kończy swoją rutynę, pierwszą rzeczą, którą chce zrobić, jest oddychanie, więc zobaczyłam, że zamiast wspinać się w górę, spada, a ja pomyślałam „Coś się dzieje” i wezwałam ratowników, jak , ‘Idź do basenu, nie widzisz, że spływa do wody?’

„I nie reagowali, więc po kilku sekundach wszedłem tak szybko, jak mogłem.

“Nie wydaje mi się, żebym płynął tak szybko jak zawsze, nawet kiedy miałem medale olimpijskie i no cóż, w końcu udało mi się ją podnieść i nie oddychała… W końcu wszystko poszło dobrze.”

Alvarez wraca na powierzchnię basenu.

Międzynarodowa Federacja Pływacka (FINA) – organ zarządzający sportem – nie odpowiedziała od razu na prośbę CNN o komentarz na temat szybkości akcji ratunkowej.

Ale w oświadczeniu dla CNN w czwartek FINA poinformowała, że ​​kontaktowała się z Alvarezem, jego zespołem i personelem medycznym po tym, co określiła jako „nagłą sytuację medyczną”.

„Pani Alvarez została natychmiast wyleczona przez zespół medyczny na miejscu i jest w dobrym zdrowiu” – czytamy w oświadczeniu.

W oświadczeniu opublikowanym na stronie US Artistic Swimming Instagram, Fuentes powiedziała, że ​​Alvarez odpocznie w czwartek i spotka się ze swoim lekarzem, aby sprawdzić, czy będzie zdolna do rywalizacji w finale drużyny pływania w stylu dowolnym, który ma się odbyć w piątek. .

Alvarez wyobraził sobie rywalizację podczas wolnego solowego finału.
„Anita jest w porządku – lekarze sprawdzili wszystkie parametry życiowe i wszystko jest w porządku: tętno, tlen, poziom cukru, ciśnienie krwi itp. Wszystko jest w porządku” – powiedział Fuentes w gazecie. oświadczenie.

„Czasami zapominamy, że dzieje się tak w innych sportach wytrzymałościowych. Maraton, kolarstwo, przełaj… wszyscy widzieliśmy obrazy, na których niektórzy sportowcy nie docierają do mety, a inni nie do mety. spraw, aby to się stało” – dodał Fuentes.

„Nasz sport nie różni się od innych, po prostu w basenie przekraczamy granice i czasami je znajdujemy. Anita czuje się teraz dobrze, a lekarze mówią, że też jest w porządku”.

Alvarez – Sportowiec Roku 2021 USA w pływaniu artystycznym – zajął siódme miejsce. Japończyk Yukiko Inui zdobył złoto, a drugie i trzecie miejsce zajęły Ukrainki Marta Fiedina i Grecja Evangelia Platanioti.

Urodzona w Kenmore w stanie Nowy Jork Alvarez brała udział w amerykańskich próbach olimpijskich 2012, gdy miała 14 lat. Cztery lata później dołączyła do zespołu, zajmując dziewiąte miejsce w duecie w Rio 2016. Zajęła 13. miejsce w tej samej imprezie w Tokyo 2020.

Leave a Comment