Apple Seeds udostępnia deweloperom drugą wersję beta iOS 16 i iPadOS 16

Firma Apple uruchomiła dziś drugą wersję beta następnego iOS16 oraz iPadOS 16 aktualizacje dla programistów do celów testowych, z aktualizacjami nadchodzącymi dwa tygodnie po tym, jak Apple zaprezentowało nowe oprogramowanie na WWDC i wydała pierwsze bety.


Zarejestrowani programiści mogą pobierać profile iOS i „iPadOS 16” z Apple Developer Center, a po zainstalowaniu bety będą dostępne na żywo. Ponieważ jest to wczesna wersja beta, która może zawierać błędy, najlepiej zainstalować „iOS 16” i „iPadOS 16” na drugim urządzeniu.

‌iOS 16‌ wprowadza odnowiony ekran blokady, który oferuje nowy poziom personalizacji i dostosowywania poprzez widżety, przegląd powiadomień oraz dostosowywane czcionki i kolory dla epoki. Obsługiwanych jest wiele ekranów blokady, podobnie jak tarcze zegarka, i można je powiązać z trybami ustawiania ostrości.

Focus jest łatwiejszy do skonfigurowania niż wcześniej i bardziej konfigurowalny, dzięki dostępnym filtrom Focus, które usuwają rozpraszające treści w aplikacjach. Aplikacja Wiadomości ma teraz narzędzia do edycji wiadomości iMessage, anulowania wysyłania wiadomości i oznaczania wiadomości jako nieprzeczytanych, a także obsługuje funkcję SharePlay, podobnie jak FaceTime.

Aplikacja Poczta ma ulepszone wyszukiwanie i narzędzia, które obejmują cofanie wysyłania, zaplanowane wysyłanie i śledzenie, dzięki czemu możesz otrzymać przypomnienie o sprawdzeniu wiadomości e-mail, jeśli nie otrzymasz odpowiedzi . Safari obsługuje wspólne grupy kart, a Apple pracuje nad zastąpieniem haseł hasłami, bardziej bezpiecznym biometrycznie sposobem logowania się na konta.

Biblioteka zdjęć iCloud ułatwia użytkownikom udostępnianie zdjęć członkom rodziny, a Live Text jest obsługiwany w wideo. Dostępna jest nowa, fajna funkcja umożliwiająca podniesienie tematu tła za pomocą dotknięcia, która jest częścią wyszukiwania wizualnego.

Ulepszone dyktowanie, Mapy obsługują teraz wyznaczanie tras z wieloma przystankami, Zapłać Apple Później umożliwia dzielenie płatności za zakupy, a aplikacja Dom została całkowicie odnowiona i zyskała nowy, świeży wygląd. Na iPadaaktualizacja dodaje nową funkcję Stage Manager, zapewniającą wielozadaniowość bardziej podobną do Maca, ale ogranicza się to do M1 iPady.

W ‌iOS 16‌ i ‌iPadOS 16‌ jest mnóstwo innych nowych funkcji, z kompleksowym przeglądem wszystkiego dostępne w naszym dedykowanym zestawieniu.

Leave a Comment