Apple Watch pomaga uratować kobietę pływającą w rzece

Apple Watch jest świetnym monitorem pływania, odkąd zyskał większą wodoodporność i treningi w wodzie dzięki Seria 2 – od tego czasu urządzenie stało się nieodzownym towarzyszem pływania i ratownikiem. To właśnie wydarzyło się w zeszłym tygodniu w Oregonie, kiedy ratownicy byli w stanie uratować uwięzionego pływaka, który zadzwonił pod numer 911 ze swojego zegarka Apple Watch.

Zegarek Apple SOS

Według raportu policyjnego z Dalles w stanie Oregon, kobieta pływająca w rzece Columbia utknęła w wodzie o temperaturze 56 stopni, gdy jej stopa zahaczyła o skały. Policja powiedziała, że ​​kobieta była prawie wyczerpana i wykazywała oznaki hipotermii, kiedy została uratowana.

„Pływaczka wskazała, że ​​została złapana w rzece przez ponad 30 minut i wykonała połączenie alarmowe ze swojego zegarka Apple Watch” – czytamy w raporcie.

Apple Watch zawiera S.O.S. funkcja, która umożliwia użytkownikom wezwanie służb ratunkowych poprzez przytrzymanie bocznego przycisku przez kilka sekund. SOS i wykonywanie połączeń telefonicznych wymaga zegarek jabłkowy który obsługuje sieć komórkową i aktywny plan pracy bez iPhone’a użytkownika w pobliżu.

Odważny ratunek

Kiedy pierwsi ratownicy pojawili się na miejscu, próbowali zapewnić zmartwionej pływaczce drabinę, jednocześnie odpychając skały blokujące jej stopę. Próba ratunku nie powiodła się.

Iść przez Departament Policji w Dalles

„Oficer Reams ocenił scenę i ustalił, że ratunek pływaka musi być natychmiastowy i że mógł on pomóc w ratowaniu tylko poprzez wejście do wody, aby poczuć, jak doszło do pułapki, ponieważ woda była zbyt mętna i szybka, aby umożliwić jakiekolwiek oględziny widoczne z góry” – wynika z raportu policyjnego.

„Oficer Reams zostawił swoją kamizelkę balistyczną i pas służbowy na brzegu i ostrożnie wszedł do wody poniżej pływaka” – kontynuował raport. „Oficer Reams sięgnął pod wodę i ledwo był w stanie dosięgnąć stopy pływaka. Tylko głowa oficera Reamsa nie była zanurzona. Oficerowi Reamsowi udało się uwolnić zaklinowaną stopę pływaczki i sprowadzić ją na brzeg, pod opiekę strażaków.

Wzięcie 9to5Mac

Nowsze iPhone’y są bryzgoszczelne, ale zegarki Apple zostały zaprojektowane do używania podczas pływania w basenach i na otwartej wodzie. Prawdopodobieństwo pływania z iPhonem celowo jest cienki, a konstrukcja zegarka zachęca do jego wykorzystania w takich sytuacjach.

Ta historia ma szczęśliwe zakończenie dzięki zegarek jabłkowy móc zadzwonić pod numer 911, ale nadal była to wyjątkowo niebezpieczna sytuacja, gdy przybyli ratownicy. Gdyby pomoc została wezwana później (lub wcale), incydent mógłby zakończyć się zupełnie inaczej.

FTC: Używamy generujących przychody automatycznych linków partnerskich. Później.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Leave a Comment