Arch Manning angażuje się w Teksas: pięciogwiazdkowy rozgrywający, numer 1 w ogólnej perspektywie kończy błyskawiczną rekrutację

Łuk Manninga247Sports’ Class of 2023 gracz nr 1 w rankingu wywołał ogromne fale w czwartek, kończąc swoją burzliwą rekrutację i ogłaszając swoje zaangażowanie w Teksas jeszcze Alabama oraz Gruzja. Manning, bratanek legendarnych rozgrywających Peytona i Eli Manninga oraz wnuk Archiego Manninga w College Football Hall of Famer, jest najbardziej poszukiwanym kandydatem do rekrutacji od czasów Trevora Lawrence’a i Justina Fieldsa.

„Zaręczony z University of Texas. #HookEm” – ogłosił Arch Manning w tweecie.

Manning mierzący 6 stóp do 4 metrów i 215 funtów z Isidore Newman High School w Nowym Orleanie rzucił 6,307 jardów, 81 przyłożeń i rzucił się na 19 kolejnych bramek w ciągu trzech sezonów.

Jest jednym z siedmiu potencjalnych i trzech rozgrywających, którzy kiedykolwiek otrzymali doskonałą ocenę 1.0000 w zestawieniu 247Sports Composite, dołączając do kolejnej pary teksańskich graczy Vince Young i Quinn Ewers.

Według Coopera Petangi, analityka 247Sports National Recruiting Analyst, Manning nie tylko dysponuje „każdym fizycznym narzędziem, jakiego można potrzebować jako rozgrywający”, ale także wykazuje „wyjątkową intuicję i świadomość, pokazując zdolność dowodzenia i poruszania się w grze na bardzo wysokim poziomie. ”

Przejęcie Manninga kontynuuje gorący trend rekrutacyjny dla trenera Teksasu Steve’a Sarkisiana, co wyraźnie czyni Longhorns miejscem docelowym dla rekrutów wysokiego szczebla. Sark niedawno wstrząsnął Ewersem, byłym rozgrywającym Ohio State i byłym pięciogwiazdkowym debiutantem, byłym zawodnikiem Alabamy Jahleelem Billingsleyem i kilkoma innymi gwiazdami w Austin w Teksasie, gdy stara się uzupełnić wyczerpaną listę.

Z Ewersem na kampusie i czterogwiazdkowym Maalikiem Murphym, dzwoniącym nr 12 w Klasie 2022, już w pokoju rozgrywającym, na horyzoncie pojawia się poważna konkurencja o startowy występ w 2023 roku, bez względu na sukces Ewersa w tym sezonie. jego pierwszy z Longhorns.

Pracując pod okiem trenera Alabamy, Nicka Sabana w 2019 i 2020 roku, Sarkisian przekonał się na własne oczy, jak to jest zdobywać talenty najwyższego szczebla i rywalizować z tak wieloma najlepszymi graczami na tak wysokim poziomie, jak to możliwe podczas treningu. Układanie rozgrywających — i wszystkich najlepszych graczy — jeden na drugim, tworzy kulturę rywalizacji, której potrzebują drużyny kalibru mistrzowskiego.

Chociaż Manning rezygnuje z gry dla uznanych potęg SEC, Alabamy i Georgii, ostatecznie zagra w lidze, gdy Texas (i Oklahoma) zakończą przejście do Wielkiej 12 przed sezonem 2025. kiedy Manning wejdzie w trzeci rok.

Rodzina Manninga rozgrywała rekrutację Archa blisko kamizelki, ostrożnie dobierając słowa publicznie, jednocześnie upierając się, że decyzja należy do samego Archa. W końcu Arch wydawał się wybrać Teksas zamiast Georgii po tym, jak Alabama utrwaliła plan awaryjny z zaangażowaniem Eli Holsteina, kolejnego topowego rozgrywającego 2023 roku, w zeszłym miesiącu.

Mimo to Manning złożył oficjalne wizyty we wszystkich trzech szkołach w czerwcu, a jego przystanek w Teksasie w ubiegły weekend. Wygrywając dobrze z Manningiem, Longhornowie zdobyli także zaangażowanie w niedzielę od kolegi z drużyny z liceum, trzygwiazdkowego ciasnego zawodnika Willa Randle’a.

Jako 247Sports Director of Recruiting Steve Wiltfong podkreślać w CBS Sports HQ po wizycie Manninga w Teksasie Longhornowie nie zwerbowali kolejnego rozgrywającego w klasie 2023. „Steve Sarkisian i spółka od samego początku grali all-in na Arch Manning” – powiedział Wiltfong.

To zaangażowanie na rzecz Manninga opłaciło się na wiele sposobów, ponieważ Manning rozpoczął program, który ma na celu odzyskanie dawnej świetności. Longhornowie osiągnęli 10 zwycięstw tylko raz w ciągu ostatnich 12 sezonów od szczytu kadencji Macka Browna w pierwszej dekadzie 2000 roku.

Ale dzięki najwyższej klasy obiektom, silnemu wsparciu dopalaczy i solidnej historii, Teksas ma wszystkie zasoby, których potrzebuje, aby rywalizować o krajowe tytuły. Teraz mają też potencjalnie pokoleniowego rozgrywającego, który może przybliżyć program o krok do prawdziwego „powrotu” do sposobu, w jaki tak wielu fanów Teksasu pragnie żyć.

Leave a Comment