Barack i Michelle Obama podpisują umowę z Audible firmy Amazon


Nowy Jork
Biznes CNN

The Obamy zmierzają do Audible.

Higher Ground — firma produkcyjna Baracka i Michelle Obamy — podpisała wyłączną wieloletnią umowę produkcyjną First Look z Audible, usługą audiobooków i podcastów firmy Amazon. Daje Audible pierwsze informacje o zawartości Higher Ground i obejmuje kilka projektów audio, które będą rozpowszechniane na całym świecie.

Aspekty finansowe i czas trwania umowy nie zostały ujawnione.

Nowa umowa z Audible – ogłoszona we wtorek – wynika z doniesień Obamy zakończenie współpracy ze Spotify w kwietniu. Umowa ta obowiązywała od 2019 roku.

„W Higher Ground zawsze staraliśmy się podnosić głosy, które zasługują na wysłuchanie – a Audible jest zaangażowane w realizację tej wizji razem z nami” – powiedział były prezydent Obama w oświadczeniu. „Nie mogę się doczekać współpracy z nimi, aby opowiadać historie, które nie tylko bawią, ale także inspirują”.

Była Pierwsza Dama dodała, że ​​„nie ma nikogo, z kim wolelibyśmy napisać nasz następny rozdział niż Audible”.

„Razem będziemy nadal dążyć do opowiadania fascynujących, prowokacyjnych i poruszających historii – jednocześnie robiąc wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić, że dotrą one do osób, które muszą je usłyszeć” – powiedziała w oświadczeniu.

Umowa jest tylko częścią ciągłego zaangażowania Obamów w przemysł rozrywkowy po opuszczeniu Białego Domu w 2017 roku.

Higher Ground ma również ekskluzywną umowę produkcyjną z Netflix, która zdobyła nagradzane programy telewizyjne i filmy. Na przykład „American Factory” – film dokumentalny o chińskiej firmie otwierającej fabrykę w Ohio – zdobył Oscara za najlepszy film dokumentalny w 2019 roku.

Jeśli chodzi o wysiłki audio, Higher Ground wyprodukował podcasty, takie jak „Renegades: Born in the USA” – zbiór rozmów byłego prezydenta i gwiazdy rocka Bruce’a Springsteena – oraz „The Michelle Obama Podcast” – który jest „najbardziej przesyłane strumieniowo Spotify Original do tej pory”, według firmy.

Korekta: Prezydent Barack Obama i Pierwsza Dama Michelle Obama opuścili Biały Dom w 2017 roku po zakończeniu jego drugiej kadencji. Wcześniejsza historia błędnie podała datę ich wyjazdu.

Leave a Comment