Brad Stevens z Boston Celtics do Jaysona Tatuma po finałach NBA

Po gwieździe Boston Celtics Jayson Tatum miał trudne finały NBA, Brad Stevens miał prostą wiadomość dla gracza franczyzowego swojej drużyny.

„Właśnie powiedziałem mu, żeby pojechał na wakacje”, powiedział z uśmiechem Stevens, prezes Boston Basketball Operations podczas wideokonferencji z dziennikarzami po tym, jak Boston zakończył sezon przegraną z Bostonem. runda mistrzostw ligi. “Idź odpocznij.

„Ten facet dał nam wszystko, co miał. Kiedy patrzysz na minuty, kiedy patrzysz na rozegrane mecze… Mówiłem to wiele razy: jest supergwiazdą, która nie chce usiąść. Chce grać , on chce grać cały czas. Myślałem w finale, oczywiście myślę, że byłby pierwszym, który powiedziałby, że chciałby odzyskać niektóre z tych chwil, ale pomyślałem, że są inne czynniki, które przyczyniły się do tego, jak on grał.”

24-letnia supergwiazda, która właśnie została wybrana do pierwszego zespołu All-NBA, ma za sobą serię playoffów w górę iw dół. Skończył play-offy z największą liczbą strat, jakie zawodnik miał w jednej play-off w historii NBA, a w finale strzelił 50% z boiska raz i mniej niż 40% cztery razy przeciwko Golden State – w tym tylko 31,6% przy 2 rzutach .

W rezultacie, co nie jest zaskoczeniem, strzelanie za 2 punkty i gra były problemami nie tylko dla Tatum, ale dla całego zespołu, widząc, że Bostonowi nie udało się osiągnąć swoich celów. Jednak Stevens powiedział, że nie należy zapominać, ile Tatum i Jaylen Brown osiągnęli już ten punkt w swojej karierze pod względem sukcesu w fazie play-off i że bez nich drużyna nie dotarłaby tam, gdzie się udało.

Stevens szczególnie wskazał na 46-punktowy mecz Tatum na wyjeździe z Milwaukee w meczu 6 półfinałów Konferencji Wschodniej jako dowód na to.

„Sposób, w jaki próbuję to zobaczyć, to oczywiście wszyscy jesteśmy subiektywni w każdym momencie i reagujemy emocjonalnie, ale kiedy zaczniesz patrzeć na to obiektywnie i bardziej historycznie, co Jayson i Jaylen zrobili w play-offach, historycznie w ich wiek, to rozrzedzone powietrze” – powiedział Stevens. „Myślę, że jesteśmy bardzo świadomi, że chociaż Jayson z pewnością nie zagrałby swojej najlepszej passy, ​​nie ma mowy, abyśmy byli tutaj bez niego i całej jego wspaniałej gry przez cały czas.

„Wspominam te wszystkie czasy… Gra 6 w Milwaukee była jedną z najlepszych gier, jakie widziałem pojedynczo w swoim czasie, z pewnością osobiście i z Celtics. Bez tego występu mielibyśmy tę dyskusję …półtora miesiąca temu.”

W „tej dyskusji” Stevens odnosił się do tego, jak Boston zawiódł w tej fazie playoff i co Celtics muszą zrobić, jeśli chodzi o poprawę. Dwa obszary, które wyróżnił? Bardziej spójna punktacja na ławce i graj w całym składzie.

To powiedziawszy, Stevens szybko zauważył, że Celtics byli w stanie zajść tak daleko, jak w tym sezonie, dzięki unikalnemu połączeniu rozmiaru i wszechstronności na wszystkich polach – i że, ponieważ Boston stara się poprawić tego lata, Celtics muszą być świadomi tych mocnych stron i nie odbierać ich, aby poprawić inne rzeczy w drużynie.

„Myślę, że musimy iść trochę po cienkiej linii”, powiedział Stevens. „Myślę, że zespoły są kruche. Myślę, że sposób, w jaki zespoły współpracują i funkcjonują razem, jest delikatny. I myślę, że twoja tożsamość jako zespołu, gdy znajdziesz taki, który odniesie sukces, co zrobiliśmy w tym roku po defensywnej stronie parkietu a kiedy najlepiej, jak potrafiliśmy, dzieląc się piłką ofensywnie, te rzeczy są kruche, więc samo dodanie nie oznacza, że ​​nie zabierasz niczego grupie.

Dodał, że żaden gracz Celtics – w tym Robert WilliamsIIIktóry cierpiał na ból lewego kolana podczas play-offów – będzie wymagał operacji, mówiąc, że reszta wystarczy, aby Williams i wszyscy inni z listy odbili się po wyczerpującej play-off, w której Boston rozegrał 24 z 28 możliwych meczów.

Leave a Comment