„Break My Soul” Beyoncé to oda do Wielkiej Rezygnacji

Beyoncé wydała w poniedziałek nowy singiel „Break My Soul”. Piosenka nawiązuje do rezygnacji z pracy i stresu pracowników, nawiązując do niedawnego trendu wielkich rezygnacji.

Larry Busacca | PW18 | Obrazy Getty

Wielka Rezygnacja jest częścią ducha czasu. Jeśli potrzebujesz dowodu, po prostu zapytaj Beyoncé.

Nowy singiel supergwiazdy „Break My Soul”, który został Poniedziałkowy wieczór, odnosi się do złego samopoczucia pracowników, które spowodowało, że rekordowa liczba Amerykanów straciła pracę. To pierwsza piosenka z jej siódmego albumu studyjnego, Renaissance, który ukaże się 29 lipca.

Oda Beyoncé do Free Your Job jest najnowszym kulturowym odniesieniem do trendu Wielkiej Rezygnacji, który rozpoczął się wiosną 2021 roku, mniej więcej w czasie, gdy gospodarka Stanów Zjednoczonych ponownie otwierała się szerzej po okresie pandemii.

Od tego czasu Amerykanie mają korzystał z serwisu społecznościowego TikTok publicznie porzucić pracę, w tzw.Quit-Toks”. w popularnym Reddicie forumużytkownicy wspólne historie o rzuceniu palenia i rezygnacyjne wiadomości tekstowe do szefów.

„Ciekawe, jak bardzo to zjawisko przeniknęło do ducha czasu”, powiedział o wielkiej rezygnacji Nick Bunker, ekonomista z Indeed.

Ścieżka Beyoncé „jest przykładem szerszej świadomości społecznej lub dyskusji na temat osób odchodzących z pracy, która odzwierciedla to, co dzieje się na rynku pracy i w społeczeństwie” – powiedział Bunker.

Dowiedz się więcej o finansach osobistych:
Jak rodzice radzą sobie z rosnącymi kosztami opieki nad dziećmi
Eksperci podatkowi „bardzo sceptyczni” wobec rozbudowy robotów głosowych IRS
80% ekonomistów postrzega „stagflację” jako długoterminowe ryzyko

„Beyoncé chce, abyśmy zrezygnowali z pracy”

„Break My Soul” trafił na pierwsze miejsce na liście 100 najlepszych utworów iTunes we wtorek, według w PopVortex.

W pierwszym wersecie piosenki Queen Bey w chwytliwym rytmie mówi o wypaleniu pracowników:

I właśnie rzuciłem pracę / Zamierzam znaleźć nową płytę / Cholera, oni tak ciężko pracują / Pracują o dziewiątej / Potem piątej / I sprawiają, że moje nerwy działają / Dlatego nie mogę spać w nocy”.

Niedługo potem Beyoncé używa próbki wokalnej Większa Freediautwór „Explode” z 2014 r., aby powtórzyć ten temat:

“Uwolnij swój gniew, uwolnij swój umysł / Uwolnij swoją pracę, uwolnij czas / Uwolnij swój handel, uwolnij stres / Uwolnij miłość, zapomnij o reszcie.”

Wielu fanów wspomniało we wtorek o Wielkiej Rezygnacji w mediach społecznościowych. „Godzina dnia pracy i rozumiem, dlaczego Beyoncé kazała mi rzucić pracę” – powiedział A napisał na Twitterze; “Beyoncé mówi mi, żebym rzucił pracę na pełen etat i został pełnoetatowym streamerem i jakby… mógłbym… po prostu to zrobić…?” inny tweetował.

Fiverr, świadczący usługi dla freelancerów, wykorzystał piosenkę jako platformę marketingową, Głośnik wysokotonowy: „Beyoncé chce, żebyśmy porzucili pracę i zarabiali na życie na własnych warunkach. Słyszałeś tę kobietę”.

Wypalenie, zarobki nadal napędzają Wielką Rezygnację

Audtakorn Sutarmjam / Eyeem | Oko | Obrazy Getty

Ponad 47 milionów ludzi dobrowolnie zrezygnował z pracy Według amerykańskiego Departamentu Pracy w zeszłym roku najwyższy poziom w historii.

Szalone tempo utrzymywało się do 2022 roku. W marcu ponad 4,4 miliona ludzi zrezygnowało z pracy, co jest miesięcznym rekordem; a podobny numer zrobił to w kwietniu, ostatnim miesiącu, za który dostępne są dane federalne.

Anthony Klotz, profesor nadzwyczajny w University College London School of Management, który niedawno ukuł znany przydomek trendu, kiedy wykładał na Texas A&M University, ostatnio cytowany powszechne wypalenie zawodowe wśród pracowników jako jeden z czterech czynników związanych z pandemią, które przyczyniają się do wysokiego poziomu porzucania nauki.

Więcej czasu w domu dało pracownikom czas na ponowną ocenę swoich priorytetów i wartości, a pracownicy są niechętnie rezygnuje z pracy zdalnej.

Ogólna historia ostatnich dwóch lat to więcej [one] pracownicy znajdują więcej możliwości i wykorzystują je, a nie z powodu wypalenia zawodowego i porzucania pracy w ogóle.

bunkier nicka

ekonomista w firmie Indeed

„Badania pokazują raz po raz, że ludzie rezygnują nie dlatego, że ich praca nie jest wystarczająco płatna, ale dlatego, że ich praca nie ma sensu ani nie spełnia” — według niedawnego raport przez Korn Ferry, międzynarodową firmę doradczą dla organizacji.

Wynagrodzenie wydaje się odgrywać rolę dla wielu pracowników – a niektórzy ekonomiści uważają, że jest to kluczowy czynnik.

Stawki godzinowe skoczyły w maju o 6,1% w porównaniu z rokiem poprzednim, największy roczny wzrost od co najmniej 25 lat, według w Banku Rezerwy Federalnej w Atlancie.

Ta dynamika wynika z rekordowego poziomu popytu na pracę, który skłonił firmy do konkurowania o brakujące talenty poprzez podnoszenie płac, szczególnie w niektórych sektorach, takich jak rozrywka i hotelarstwo (bary, restauracje, hotele) oraz handel detaliczny.

Oferty pracy są blisko historycznych wzlotów; pracownicy wykorzystali tę dostępność, aby porzucić dotychczasową pracę i podjąć nowe, lepiej płatne koncerty, powiedział Bunker.

„Ogólna historia ostatnich dwóch lat to więcej [one] pracowników znajduje więcej możliwości i korzysta z nich, a nie z powodu wypalenia zawodowego i porzucania pracy w ogóle” – powiedział Bunker.

Dodał, że w przeszłości wypaleni pracownicy mogli nie czuć się upoważnieni do opuszczenia pracy i łatwego znalezienia nowej.

Niskie zarobki i brak możliwości awansu to główne czynniki motywujące pracowników do odejścia z pracy w 2021 r., a następnie poczucie braku szacunku w pracy, według w Pew Research Center.

Jak upadający rynek pracy może wpłynąć na rezygnacje

Oczywiście istnieją przesłanki wskazujące na to, że rynek pracy może się w tym roku ochłodzić – i być może wraz z nim trend wielkiego quit.

Z jednej strony Rezerwa Federalna podnosi koszty finansowania zewnętrznego dla konsumentów i przedsiębiorstw, starając się spowolnić gospodarkę i powstrzymać wysoką inflację, która zmniejszyła siłę nabywczą przeciętnych konsumentów pomimo rosnących płac. Bank centralny USA jest przewidują nieznaczny wzrost bezrobocia zgodnie z jego polityką.

Leave a Comment