Brooks Koepka zostaje najnowszym wielokrotnym głównym zwycięzcą, który dołączył do LIV Golf przed wydarzeniem w Portland, mówią raporty

Według wielu raportów, czterokrotny główny mistrz Brooks Koepka jest najnowszą gwiazdą golfa, która odrzuciła PGA Tour dla LIV Golf. W ten sposób Koepka dołączył do Brysona DeChambeau, Patricka Reeda, Dustina Johnsona i Phila Mickelsona jako największe nazwiska, które dołączyły do ​​konkurencyjnej trasy wspieranej przez Arabię ​​Saudyjską.

Koepka nadaje LIV Golfowi jeszcze więcej rozmachu, gdy PGA Tour próbuje zebrać żołnierzy na Mistrzostwach Podróżników w tym tygodniu. We wtorek jest spotkanie tylko dla graczyi komisarz PGA Tour Jay Monahan prawdopodobnie przemówi w środę.

Według TelegrafuKoepka otrzymał siedmiocyfrowy kontrakt podobny do tego, który otrzymali Mickelson, DeChambeau i Johnson, gdy przeskoczyli.

Koepka jest drugim najwyżej sklasyfikowanym graczem, który dołączył do ligi. Johnson jest obecnie na 16. miejscu w oficjalnych rankingach World Golf Rankings, a Koepka na 19.

We wtorek, aby ogłosić przejście do LIV Golf, dołączy do niego Abraham Ancer, 31-letni były zwycięzca PGA Tour na WGC-FedEx St. Jude Invitational 2021.

Posunięcie Koepki może zwiastować przyjście innych. Plotki krążyły w żyłach US Open 2022 na Brookline w zeszłym tygodniu, sugerując, że Koepka nie będzie ogłoszonym nazwiskiem aż do turnieju LIV Golf, który odbędzie się w Portland w przyszłym tygodniu. W rzeczywistości z pewnością nie jest ostatnim graczem z pierwszej dwudziestki na świecie, który zostanie ogłoszony.

Brat Koepki, Chase, był częścią pierwszego londyńskiego wydarzenia w Centurion Club i to wszystko bierze pod uwagę.

W zeszłym tygodniu na US Open Koepka nie był zadowolony z serii pytań, które otrzymał na temat LIV, ale nie był też nieugięty w kwestii swojego zaangażowania w PGA Tour. Z perspektywy czasu łatwo było to zobaczyć (do diabła, w za chwilę łatwo było to zobaczyć).

„W tym momencie nie było innej opcji, więc gdzie jeszcze się wybierasz?” On zapytał.

Kiedy naciskano na LIV, Koepka przyjął defensywę.

– Od zeszłego tygodnia – powiedział. “To wszystko. Nie grałem w zeszłym tygodniu. Jestem tutaj. Jestem tutaj na US Open. Jestem gotowy do gry w US Open i myślę, że to też jest do dupy, wszyscy rzucacie tą czarną chmurą nad US Open. To jedno z moich ulubionych wydarzeń. Nie wiem, dlaczego ciągle to robisz.

„Im więcej nóg jej dasz, tym więcej o tym mówisz”.

Na konferencji prasowej był jeszcze bardziej defensywny.

– Nie rozumiem – powiedział. „Staram się skupić na US Open, człowieku. Prawnie nie rozumiem. Mam dość rozmów. Mam dość tego wszystkiego. Jak powiedziałem, wszyscy rzucacie czarną chmurą na USA Otwarte. Myślę, że to jest do bani. Właściwie choć raz współczuję im, bo to gówniana sytuacja. Jesteśmy tu, żeby zagrać, a ty mówisz o wydarzeniu, które się wydarzyło. jest produkowane w zeszłym tygodniu.

Po odejściu Koepki LIV zebrał wszystkich złoczyńców na PGA Tour. DeChambeau, Reed, Koepka, a nawet gracze tacy jak Sergio Garcia i Ian Poulter byli w pewnym momencie swojej kariery uważani za antybohaterów. Stworzyło to ciekawą dynamikę między dobrem a złem między PGA Tour i LIV Golf, która jest jedną z dziesiątek interesujących historii, ponieważ przyszłość profesjonalnego golfa wciąż jest definiowana na nowo.

Leave a Comment