Bungie pozywa YouTuber Destiny za spowodowanie chaosu fałszywymi ostrzeżeniami o naruszeniu praw autorskich

Bungie pozwał Los gracz, który rzekomo złożył w jego imieniu dziesiątki fałszywych ostrzeżeń o naruszeniu praw autorskich. Rozprawa sądowa, objęte TheGamePostmówi, że kalifornijski twórca YouTube, Nick Minor, zamienił jedno żądanie usunięcia treści na podstawie ustawy Digital Millennium Copyright Act (DMCA) na 96 fałszywych roszczeń przeciwko innym użytkownikom YouTube.

Roszczenia reklamacyjne Wykonawca „ochrony marki” Bungie, CSC Global, wysłał Minor uzasadnione zawiadomienie o prawach autorskich w grudniu 2021 r., prosząc o usunięcie muzyki ze ścieżki dźwiękowej z Los ekspansja Król zabrany. Minor podobno odpowiedział, tworząc konto Gmail, które naśladowało CSC, a następnie wysyłając podobne prośby do wielu innych kont YouTube, posuwając się nawet do oficjalnego konta Bungie. Przedstawił się jako przedstawiciel CSC i poprosił konta o usunięcie filmów lub otrzymanie ostrzeżeń o naruszeniu praw autorskich w YouTube.

W międzyczasie, pod pseudonimem YouTube Lord Nazo, Minor najwyraźniej prowadził przeciwko studiu coś, co Bungie nazywa „dezinformacyjną” kampanią. Twierdzi, że rozpowszechniał raporty o powszechnych strajkach w zakresie praw autorskich, fałszywie obwiniał Bungie za zbyt agresywne egzekwowanie prawa i rozpowszechniał „manifest”, który miał „pomylić” zasadność wszystkich żądań Bungie DMCA. (W osobnym artykule mówi się, że manifest „czyta się jak nędzny list »spójrz, do czego mnie kazałeś« seryjny morderca w kiepskiej powieści”). Los członkowie społeczności opisujący usunięcia jako „rozdzieranie serca” i „straszne”, twierdząc, że powiadomienia – które w przypadku powtórzenia mogły spowodować usunięcie konta – przestraszyły ich, by opublikować więcej filmów.

„Dziewięćdziesiąt sześć razy Minor wysyłał powiadomienia o usunięciu DMCA rzekomo w imieniu Bungie, przedstawiając się jako dostawca „ochrony marki” Bungie, aby skłonić YouTube do poproszenia niewinnych twórców o usunięcie ich Przeznaczenie 2 filmy”, czytamy w skardze. „The Los Społeczność była zdumiona i zdenerwowana, wierząc, że Bungie nie dotrzymał obietnicy, aby umożliwić graczom tworzenie własnych społeczności streamingowych i kanałów YouTube na Przeznaczenie 2 treści”. Los publicznie zaprzeczył, że stoi za incydentem marcowym, a on… opublikowane wytyczne miał na celu wyjaśnienie, kiedy zażąda wypłaty, mówiąc, że chce „wyjaśnić nasze ograniczenia jako firmy”.

Spór dostałem koc w media gier, a Bungie powiedział w marcu, że bada ten problem. Zgodnie ze skargą zidentyfikował Minora, łącząc kropki między różnymi adresami e-mail, których używał podczas rozrastającej się kampanii. Twierdzi, że Minor przeprowadził operację w odwecie za pierwotny wniosek o usunięcie i domaga się odszkodowania za zniesławienie, składanie fałszywych powiadomień DMCA i, jak na ironię, naruszenie praw autorskich.

Poza indywidualnymi działaniami Minora Bungie sugeruje, że wykorzystał słabości w systemie zgłaszania YouTube. Mówi, że z łatwością mógł podszyć się pod pracownika CSC, ponieważ YouTube wymaga, aby wszystkie zgłoszenia przechodziły przez konto Gmail – a nie domenę firmową, którą może zweryfikować twórca treści. System Google „pozwala każdemu udawać, że reprezentuje posiadacza praw w celu usunięcia treści, bez żadnych realnych zabezpieczeń przed oszustwami” – skarży się Bungie.

Jednak szerzej, kampania Minora zadziałała ze względu na status prawa autorskiego jako potężnej i kontrowersyjnej broni, która może uderzyć YouTuberów (i innych twórców treści internetowych) z niewielkimi ostrzeżeniami i bolesnymi konsekwencjami. Inni nadawcy „copystrike” używali systemu do: wyłudzać łańcuchy dla okupu Gdzie cenzuruj wiadomościi studia takie jak Nintendo umieściły uciążliwe ograniczenia praw autorskich o ich grach w przeszłości. Minor najwyraźniej poszedł jeszcze dalej — uzbroił samą reakcję DMCA.

Leave a Comment