Bungie pozywa YouTubera „Destiny 2”, który opublikował prawie 100 fałszywych roszczeń DMCA

W grudniu zeszłego roku YouTuber o imieniu Lord Nazo otrzymał od CSC Global – dostawcy ochrony znaków towarowych, który podpisał umowę z twórcą gry, firmą Bungie – żądanie usunięcia utworów z ich gry. Przeznaczenie 2 Oryginalna ścieżka dźwiękowa. Podczas gdy niektórzy twórcy treści mogą usunąć obraźliwe materiały lub odwołać się od informacji o prawach autorskich, Nazo, którego prawdziwe nazwisko brzmi Nicholas Minor, podobno podjął niefortunną decyzję, by podszywać się pod CSC Global i emitować dziesiątki fałszywych powiadomień DMCA innym twórcom. Jako pierwsze Punkt za pomocą Stacja do gierBungie pozywa go teraz o 7,6 miliona dolarów.

„Dziewięćdziesiąt sześć razy Minor wysyłał powiadomienia o usunięciu DMCA rzekomo w imieniu Bungie, przedstawiając się jako dostawca „ochrony marki” Bungie, aby skłonić YouTube do poproszenia niewinnych twórców o usunięcie ich Przeznaczenie 2 filmy lub stanąć w obliczu ostrzeżeń o naruszeniu praw autorskich”, twierdzi pozew, „zakłócając społeczność graczy, streamerów i fanów Bungie. I przez cały czas „Lord Nazo” brał udział w dyskusji społeczności na temat rozbiórki „Bungie”. „Bungie domaga się „odszkodowań i nakazu sądowego”, który obejmuje 150 000 USD za każde nieuczciwe roszczenie dotyczące praw autorskich: łączna kara w wysokości 7 650 000 USD, nie obejmująca honorariów adwokackich.

Twórca gry oskarża również Minora o używanie jednego ze swoich fałszywych aliasów e-mail do wysyłania napastliwych e-maili do prawdziwego CSC Global z tematami takimi jak „Jesteś teraz” i „Lepiej zaczynaj. Zegar tyka Minor podobno również napisał „manifest”, który wysłał do innych członków Przeznaczenie 2 społeczności – znowu pod aliasem e-mail – w którym “przypisywał sobie zasługi” za część swoich działań. Odbiorcy szybko przekazali wiadomość e-mail do Bungie.

Jak wyszczególniono w pozwie, wydaje się, że Minor zrobił absolutne minimum, aby zatrzeć swoje ślady: pierwsza partia fałszywych powiadomień DMCA używała tego samego adresu IP, którego użył do zalogowania się do swoich dwóch Los oraz Przeznaczenie 2 konta, przy czym ten ostatni ma tę samą nazwę użytkownika Lord Nazo, co jego konta na YouTube, Twitterze i Reddit. Przełączył się na VPN dopiero 27 marca — później relacje w mediach fałszywe powiadomienia DMCA. Tymczasem Minor rzekomo nadal logował się do swojego Los konto pod oryginalnym adresem IP do maja.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez naszą redakcję, niezależną od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

Leave a Comment