Była Miss Brazylii Gleycy Correia zmarła w wieku 27 lat po usunięciu migdałków

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Operacja w kwietniu była rutynowa: Gleycy Correia miał usunięte migdałki.

Ale pięć dni później była panna Brazylii dostała krwotoku i zapadła w śpiączkę na ponad dwa miesiące.

Teraz Brazylia opłakuje ich stratę. Correia, która została koronowana na Miss Costa do Sol i Miss United Continents Brazil w 2018 roku, zmarła w poniedziałek w wieku 27 lat z powodu niewydolności nerek. Nigdy nie odzyskała przytomności.

„Jesteśmy głęboko zasmuceni tą stratą” – powiedziała The Washington Post pastorka rodziny Lidiane Alves. „Była niesamowitą kobietą i bardzo kochaną przez wszystkich. Nie będzie łatwo żyć bez jej uśmiechu i blasku.

Pojechaliśmy w głąb Amazonii, aby zbadać wylesianie. Czekało nas makabryczne odkrycie.

Migdałki, dwa węzły chłonne z tyłu gardła, pomagają odfiltrować bakterie, aby zapobiec infekcjom w organizmie. Są usuwane, aby leczyć problemy z oddychaniem, które zakłócają sen, a czasem nawracające infekcje. Wycięcie migdałków, niegdyś powszechne, jest zwykle zabiegiem ambulatoryjnym wykonywanym w znieczuleniu ogólnym. Jest uważany za stosunkowo bezpieczną i rutynową operację; Szacunki śmiertelności wahają się od 1 zgonu na 10 000 do 1 na 40 000.

Correia, modelka, kosmetyczka i influencerka mająca ponad 56 000 obserwujących na Instagramie, była ewangelicką chrześcijanką, która często publikowała o Bogu i swojej wierze. Urodzona w Macaé, mieście na brazylijskim wybrzeżu Atlantyku, 200 km na północny wschód od Rio de Janeiro, pracowała od najmłodszych lat.

„Nigdy nie dowiemy się, jak silni jesteśmy, dopóki bycie silnym nie będzie jedynym wyborem” – napisała w poście na Instagramie, zgodnie z Daily Mail. „Naprawdę nie urodziłem się w złotej kołysce, pochodzę z bardzo skromnej rodziny, ale jestem z tego bardzo dumny, naprawdę dumny”.

Correia została pochowana we wtorek w otoczeniu rodziny i przyjaciół.

„Bóg wybrał ten dzień, aby odzyskać naszą księżniczkę” – napisał pastor Jak Abreu, przyjaciel rodziny. „Wiemy, że będzie za nią bardzo tęsknić, ale teraz rozświetli niebo swoim uśmiechem. Spełniła swój cel i zostawiła nam swoje dziedzictwo miłości!

Amerykański podejrzany o morderstwo uciekł do Meksyku. Łowcy Gringo czekali.

Correia była znana z pracy nad projektami społecznymi w swoim kościele, w szczególności z pomocą kobietom dotkniętym rakiem piersi.

„Gleycy zawsze będzie pamiętana ze względu na jej oświeconą urodę, radość i empatię okazane w jej pracy” – napisał na Instagramie brazylijski National Beauty Pageant.

„Moje serce jest w kawałkach” – napisał Alves. „Ten uśmiech, który otrzymałem na każdym końcu nabożeństwa z uściskiem i kocham cię, piękny pastorze”.

Obserwatorzy zostawili setki wiadomości z kondolencjami na jej koncie na Instagramie. Ostatnie przesłanie, przekazane przez jego rodzinę, przedstawia ilustrację uśmiechniętej Correia obejmującej Jezusa z cytatem z nowotestamentowej Księgi Tymoteusza:

„Dobrą walkę stoczyłem, ukończyłem wyścig, zachowałem wiarę”.

Leave a Comment