Były TD NFL Tony Siragusa, „Gęś”, umiera w wieku 55

Tony Siragusa, defensywny zawodnik NFL, który stał się jednym z najlepszych graczy i osobowości w grze, zmarł w środę w wieku 55 lat.

Przyczyna śmierci Syragusa nie była od razu dostępna.

Siragusa, pieszczotliwie znany jako „Gęś”, służył jako kluczowy trybik w historycznej obronie pomocnika Baltimore Ravens w 2000 roku, który stał na czele pierwszego tytułu Super Bowl w serii w tym samym sezonie. Rozpoczął swoją 12-letnią karierę, wypił 1000 $ bonusu za podpisanie kontraktu jako wolny agent, który nie został sfinalizowany i opuścił grę jako jedna ze swoich wyjątkowych osobowości, znana z lekceważącego poczucia humoru i niezapomnianych psikusów.

„Nie było nikogo takiego jak Goose – wojownika na boisku i budowniczego zespołu o hojnym sercu, który pomagał swoim kolegom z drużyny i społeczności bardziej niż większość ludzi” – powiedział były trener Ravens, Brian Billick. „Bez niego nie wygralibyśmy Super Bowl. To taka piękna i smutna wiadomość, a nasze serca kierują się do Kathy i rodziny Siragusa”.

Przed dołączeniem do Ravens jako wolny agent w 1997 roku, Siragusa spędził pierwsze siedem sezonów swojej kariery w Indianapolis Colts. Jim Irsay, właściciel Colts tweetował że był „ze złamanym sercem, jak wszystkie Colts Nation”. Irsay dodane w kolejnym tweecie że „Gęś skróciła 200 lat zabawy do 55!”

Znany jako robotnik-pracoholik, Siragusa cieszył się swoim najlepszym momentem, gdy uderzył w rozgrywającego. W 2000 AFC Championship Game, Siragusa znokautował rozgrywającego Oakland Raiders, Richa Gannona, wpychając All-Pro na murawę i oddzielając jego lewe ramię. Następnie Kruki pokonały Raiders, 16-3, aby zakwalifikować się do Super Bowl.

„Widziałem, jak oczy Richa wywracają się do tyłu” – powiedział wtedy Siragusa. „Włożył na niego każdy funt mojego grubego tyłka”.

Chociaż Siragusa rozkoszował się byciem w centrum uwagi poza boiskiem, czuł się komfortowo wykonując brudną robotę dla jednego z najlepszych defensorów NFL, mimo że doprowadziło to do niezliczonych operacji kolan i braku zaproszenia na Pro Bowl. Siragusa, mająca 6 stóp-3, 340 funtów ściany w dół, trzymał podwójne zespoły, aby umożliwić środkowemu obrońcy Ray Lewis swobodne poruszanie się i pomógł Baltimore ustanowić ligowe rekordy pod względem najmniejszej liczby przejazdów (165) i biegu (970) w 16 meczach pora roku.

„To trudne” – powiedział Lewis. „Kocham Goose jak brata. Od pierwszego dnia, w którym się poznaliśmy, wiedziałem, że życie jest inne. Wiedziałem, że był kimś, kto zmieni moje życie na zawsze. Był jedyną w swoim rodzaju osobą, dzięki której czułeś się ważny i wyjątkowy Takiego człowieka nigdy nie zastąpisz.

Kicker Matt Stover powiedział: „Naprawdę wierzę, że zespół Super Bowl XXXV nigdy nie byłby tak dobry bez Tony’ego. Nie tylko podłączył się w środku, ale jego obecność w szatni stworzyła luźne środowisko, gdy wszystko było ciasne. tęsknię za nim, ale nie zapomnimy o nim.

Jego koledzy z drużyny zapamiętają Siragusę z jego osławionych żartów.

Był czas, kiedy niektórzy z młodszych graczy robili duży garnek kakao w pokoju treningowym, a Siragusa dostrzegł okazję do napełnienia go środkiem przeczyszczającym przed treningiem. Siragusa roześmiał się, gdy gracze zbiegli z boiska.

„Mówią, że wszędzie jest taka osoba, jak ty, ale wierzę, że Bóg stworzył Gęś z taką osobowością” – powiedział były obrońca Ravens, Larry Webster.

W pierwszym „Hard Knocks” Siragusa dał jeden z najlepszych momentów, kiedy zabarykadował ciasne końce w ich sali konferencyjnej stołem. Sharpe powiedział, że chce „zadośćuczynienia” i ukradł ciężarówkę Siragusa, aby uzyskać przeprosiny.

Zaangażowanie Siragusa dla swojego zespołu było widoczne w 2000 roku, kiedy został przygwożdżony, upadł na ziemię i nie mógł poczuć części swojego ciała. Jego matka zbiegła z trybun, a starsi bracia pobiegli do szatni, gdzie wózek golfowy przeniósł nieruchomego, wysokiego mężczyznę.

„Głowa w dół, nie mogłem się ruszyć” – wspominał później Siragusa. „To najstraszniejsza rzecz, jaka mi się przydarzyła w życiu”.

Personel medyczny powiedział Siragusie, że musi przynajmniej wykonać rezonans magnetyczny, aby upewnić się, że nie ma uszkodzeń kręgosłupa. Miał posiniaczony kręgosłup i zalecono mu nie wracać. Ale zignorował tę radę.

Syraguse powiedział:[Defensive line] Trener Rex Ryan podszedł do mnie i powiedział: „Masz rodzinę. Nie wracaj tam. Powiedziałem: „Ty też jesteś moją rodziną. Muszę to zrobić. “

Ryan, obecnie analityk ESPN, powiedział w środę, że „Tony był jednym z najlepszych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkałem” i „niemożliwym jest mieć z nim zły dzień”.

Po przejściu na emeryturę Siragusa pracował jako drugorzędny analityk w Fox Sports w latach 2003-2015. Miał także kilka ról aktorskich, występując w „Rodzinie Soprano” i filmie Spike’a Lee „25. godzina”.

„To naprawdę smutny dzień”, powiedział agencji telewizyjnej Siragusa Jim Ornstein w wywiadzie dla Associated Press. „Tony był kimś więcej niż moim klientem, był częścią rodziny. Moje serce kieruję się do bliskich Tony’ego”.

Śmierć Siragusa była smutnym dniem dla Kruków, którzy wcześniej tego dnia ogłosili śmierć zewnętrznego pomocnika Jaylona Fergusona. Miał 26 lat.

„To wyjątkowo smutny dzień dla Baltimore Ravens” – powiedział właściciel Ravens, Steve Bisciotti. „Doceniamy wszystkich, którzy wyrazili swoje wsparcie dla naszych zawodników, trenerów i personelu”.

Leave a Comment