Caeleb Dressel wycofuje się z pozostałych mistrzostw świata w pływaniu

BUDAPESZT- Sukienka celebrytek wycofał się z pozostałych swoich zawodów na mistrzostwach świata w pływaniu w piątym dniu ośmiodniowego spotkania, dzień po wycofaniu się z wyścigu z nieokreślonych przyczyn medycznych.

„Po rozmowie z Caelebem, jego trenerami i personelem medycznym podjęto decyzję o wycofaniu go z Mistrzostw Świata FINA” – czytamy w oświadczeniu USA Swimming w środę. „Naszym priorytetem jest i zawsze będzie zdrowie naszych sportowców i będziemy nadal udzielać Caelebowi pomocy, której potrzebuje, aby szybko się zregenerować”.

Dressel, 15-krotna mistrzyni świata, która zdobyła pięć złotych medali na igrzyskach olimpijskich w Tokio, odpadła z półfinałów na 100 m stylem dowolnym we wtorek. Miał również wziąć udział w finale sztafety mieszanej 4×100 m zmienną we wtorek przed przepadkiem.

Na środę nie miał zaplanowanych żadnych wydarzeń.

Od tej pory będzie również tęsknił za biegami 100m stylem motylkowym i 50m stylem dowolnym, które rozpoczną się w czwartek, a także dwoma innymi sztafetami, w których miał wziąć udział (4x100m stylem dowolnym mieszanym i 4x100m medley men).

Zdobywał złoty medal w każdy z pierwszych dwóch dni zawodów, prowadząc w sobotę w sztafecie mężczyzn 4×100 m stylem dowolnym i powtarzając jako mistrz świata w biegu na 50 m stylem motylkowym w niedzielę.

Nie brał udziału w żadnych zawodach w poniedziałek i zajął drugie miejsce w 100-metrowych darmowych biegach we wtorek przed przejściem na emeryturę.

ŚWIATY PŁYWACKIE: program telewizyjny | Wyniki | Lista amerykańska

OlympicTalk jest włączony Wiadomości Apple. Promuj nas!


Leave a Comment