„Cały świat oszalał! » Kate Bush o sukcesie Running Up That Hill | Kate Bush

Kate Bush mówiła o niezwykłym odrodzeniu swojej piosenki Running Up That Hill z 1985 roku w swoim pierwszym wywiadzie, odkąd piosenka powróciła na listy przebojów.

W rozmowie z Emmą Barnett w programie Woman’s Hour w BBC Radio 4, Bush powiedział, że sytuacja była „po prostu niezwykła… dość szokująca, czyż nie?” Cały świat oszalał.

Running Up That Hill jest na 1. miejscu w Brytyjskie listy przebojów i mógł spędzić drugi tydzień na szczycie w piątek, pomimo głośnych nowości od Drake’a i Beyoncé. Jest na piątym miejscu w USA, w porównaniu do szczytu z czwartego miejsca w zeszłym tygodniu, co czyni go pierwszym hitem w Top 10 w USA.

Piosenka jest kluczowym motywem fabularnym postaci Maxa Mayfielda w czwartym sezonie niezwykle popularnego dramatu Netflixa. dziwniejsze rzeczyktóra stworzyła całe pokolenie nowych fanów Kate Bush.

“To taki wspaniały program, myślałem, że utwór przyciągnie uwagę. Ale nigdy nie wyobrażałem sobie, że będzie coś takiego” – powiedział Bush. “Bracia Duffer stworzyli program i właściwie oglądaliśmy go od pierwszej serii, więc już znał serię. I pomyślałem, że to świetny sposób, żeby piosenka została wykorzystana w tak pozytywny sposób. Wiesz, prawie jak jakiś talizman dla Maxa. I tak, myślę, że to bardzo wzruszające.

Wcześniej w tym miesiącu współtwórca serialu Matt Duffer powiedział, że muzyka Busha powróci w dwóch kulminacyjnych odcinkach sezonu czwartego, wydanych 1 lipca. „W finale jest epicki moment Kate Bush, którego się nie spodziewaliśmy, a który w pewnym sensie odkryliśmy w edycji” – powiedział. „Sekwencja była naprawdę fajna i byliśmy z niej zadowoleni, ale trochę czegoś brakowało. A ja pomyślałem: „No cóż, spróbujmy Kate. Bo kiedy Kate nas zawiodła? prawdopodobnie najbardziej epicki moment Kate Bush, który powraca w wielkim stylu.

Ukazał się nowy zwiastun dwóch ostatnich odcinków Stranger Things, w którym znajduje się przyspieszona przeróbka Running Up That Hill.

W rozmowie z Barnettem Bush powiedziała, że ​​nie słuchała Running Up That Hill „od bardzo dawna”, zanim wróciła na listy przebojów, dodając: „Nigdy nie słucham moich starych rzeczy”. Ostatni raz wykonała go w 2014 roku podczas serii koncertów teatralnych w Londynie Przed świtem.

Bush powiedział, że jego oryginalny tytuł to A Deal With God, ale „Myślę, że firma nagraniowa po prostu martwiła się, że nie zagra w radiu. Żeby ludzie czuli, że to delikatny tytuł.

Mówiąc o znaczeniu piosenki, powiedziała: „Naprawdę lubię, gdy ludzie słyszą piosenkę i czerpią z niej to, czego chcą. Ale pierwotnie została napisana jako pomysł mężczyzny i kobiety wymieniającej się ze sobą. jak po drugiej stronie.

W poprzednim wywiadzie w 1986 r. rozwinęła znaczenie piosenki, mówiąc, że chodzi o „podstawowe różnice między mężczyznami i kobietami, myślę, że próbuje przełamać te bariery, będąc w czyichś butach; zrozumieć, jak to widzą i mieć nadzieję, że wyeliminuje to problemy w związku.

W swoim wywiadzie dla Radio 4 Bush opisał rok 2022 jako „niezwykle ekscytujący czas… OK, więc jest to straszny czas na tak wielu poziomach dla ludzi. Bardzo trudne. Ale to także czas, kiedy dzieją się niesamowite rzeczy. Technologia rozwija się w tak niesamowitym tempie. To naprawdę przytłaczające. Ale wiesz, jest tak wiele postępów w medycynie i są pozytywne rzeczy – po prostu musisz trochę więcej poszukać, aby znaleźć je teraz, jak sądzę.

Leave a Comment