Chińskie miasto pozbawione tytułu „cywilizowanego” po ataku na gości | Chiny

Miasto Tangshan w północnych Chinach zostało pozbawione narodowego tytułu honorowego po skutkach atak na cztery kobiety w restauracji na początku tego miesiąca trwa.

Biuro Cywilizacji KC Komunistycznej Partii Chin ogłosiło w środę, że postanowiło usunąć Tangszan z listy „narodowych cywilizowanych miast” – najwyższego uznania dla chińskiego miasta.

„Honor cywilizowanego miasta należy do wszystkich obywateli i nie może być oczerniany ani zbezczeszczony” – powiedział China City News, oficjalny serwis informacyjny People’s Daily. „W obliczu tak wielu problemów Tangshan wyraźnie nie wykazywał ciepła [civilised] miasto.”

Atak na cztery bary, przeprowadzony 10 czerwca przez grupę mężczyzn, zszokował naród i wywołał wśród Chińczyków szerszą rozmowę w Internecie na temat przemocy wobec kobiet. Od tamtego czasu aresztowano dziewięciu mężczyzn za napaść, a co najmniej pięciu lokalnych funkcjonariuszy policji było śledzonych w ciągu ostatnich 24 godzin w związku z incydentem.

Według chińskich mediów Tangshan otrzymywało tytuł „cywilizowanego miasta” cztery razy z rzędu, ostatni w 2020 roku. Tytuł został ustanowiony w 2005 roku i jest przyznawany raz na trzy lata. Prawie połowa z 600 miast, powiatów i miasteczek w kraju otrzymała tytuł do końca zeszłego roku.

“,”caption”:”Sign up to First Edition, our free daily newsletter – every weekday morning at 7am BST”,”isTracking”:false,”isMainMedia”:false,”source”:”The Guardian”,”sourceDomain”:”theguardian.com”}”>

Zapisz się do First Edition, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano czasu BST

Miasta są oceniane na podstawie ogólnego poziomu rozwoju, otoczenia i atrakcyjności dla osób z zewnątrz. Ocena odbywa się poprzez inspekcje rządu centralnego, a tytuł jest weryfikowany raz na trzy lata.

Atak sprawił, że Tangshan znalazł się w centrum uwagi kraju. W ostatnich dniach chińskie media donosiły, że jeden z oskarżonych – o nazwisku Chen – był już zamieszany w inne sprawy sądowe, w tym o pranie brudnych pieniędzy.

Rewelacje skłoniły miejscowy komitet partyjny do wezwania do „dokładnego zbadania incydentu w celu ustalenia, którzy urzędnicy rządowi mają interesy i powiązania z Chenem i innymi osobami”. [suspects]”.

Leave a Comment