Ciekawostki iOS 16 Beta 2: nowe kolory tapet, kopie zapasowe w LTE, filtrowanie SMS-ów i nie tylko

Apple uruchomiło dziś drugą wersję beta iOS16 oraz iPadOS 16 programistom w celach testowych, a nowe wersje beta wprowadzają nowe funkcje i udoskonalają niektóre zmiany wprowadzone przez Apple w pierwszym wydaniu iOS 16.

Dostosuj fototapetę na ekranie blokady

Podczas dostosowywania zdjęcia na ekranie blokady dostępne są dwie nowe opcje nakładki DuoTone i Color Wash, aby zmienić wygląd zdjęcia.

Edycja zdjęć tapet

Jeśli ustawisz zdjęcie jako tapetę, Apple poinformuje Cię, że możesz użyć gestów uszczypnięcia, aby dostosować przycinanie obrazu.

ios 16 szczypta do przycięcia

Kopie zapasowe przez LTE

iPhone oraz iPada użytkownicy mogą tworzyć kopie zapasowe swoich urządzeń za pośrednictwem połączenia komórkowego LTE, oprócz połączenia 5G lub Wi-Fi. Apple wprowadził wsparcie dla kopii zapasowych 5G w iOS 15i rozszerzył go na LTE w ‌iOS 16‌.

Lokalizacja tapety astronomii

Tapeta Astronomia wyświetla teraz zieloną kropkę, która pokazuje, gdzie jesteś. Kropka pojawia się w opcjach tapety Earth, ale nie pozostaje na tapecie przez cały czas i jest widoczna tylko podczas zmiany tapety. Te dynamiczne tapety są teraz dostępne również na starszych iPhone’ach.

ios 16 lokalizacja tapety astronomii

Edycja tapet

W aplikacji Ustawienia sekcja Tapety została zmieniona, aby ułatwić dostosowanie różnych tapet ustawionych dla Strona główna i zablokować ekran. Dostępne są nowe opcje „Dostosuj” pod ekranem blokady i opcjami „Ekranu głównego”, aby wyraźniej zaznaczyć, że niektóre ustawienia można dostosować.

dostosuj ustawienie tapety ios 16


Przy wyborze wyglądu dostępna jest również opcja „Ustaw jako parę tapet”.

Apple Cash i karta Apple

Interfejs „Wyślij i zażądaj” Apple Cash został zmieniony w drugiej wersji beta systemu ‌iOS 16‌. Teraz jest to pojedynczy przycisk połączony zamiast dwóch oddzielnych, a balans jest wyświetlany wyraźniej.

Apple Cash wyślij żądanie ios 16

Do Karta Apple, sekcja „Aktywność tygodniowa” informuje również, ile Apple Cash zarobiłeś w ciągu tygodnia. ty

Zrzut ekranu

Podczas zapisywania zrzutu ekranu dostępna jest teraz opcja „Zapisz w szybkiej notatce”, która dołącza do opcji Zapisz w KinoOpcje Zapisz w plikach i Usuń zrzuty ekranu.

szybka notatka zrzut ekranu ios 16

Usuń ekrany blokady

Teraz łatwiej jest usunąć ekran blokady, przesuwając palcem w górę.

usuń ekran blokady ios 16

Filtrowanie SMS-ów

Według informacji o wydaniu Apple, programiści są w stanie kategoryzować przychodzące wiadomości SMS z nieznanych numerów na 12 podkategorii z kategoriami Transakcji i Promocji w celu lepszej organizacji.

W przypadku użytkowników z Indii Wiadomości obsługują wyodrębnianie zdarzeń z wiadomości SMS. Komunikaty o wydarzeniach i spotkaniach są wyświetlane jako Siri sugestie i są również prezentowane użytkownikom w źródle wiadomości i skrzynce odbiorczej kalendarza.

Menedżer scen iPadOS 16

W ‌iPadOS 16‌ beta 2 na zgodnych iPadach dostępne jest nowe ustawienie Menedżera sceny w sekcji ‌Ekran główny‌ i Dock w aplikacji Ustawienia. Wyświetla opcje ukrywania ostatnich aplikacji i ukrywania doku podczas korzystania z Menedżera etapów.

Zgłaszanie wiadomości spamowych

W przypadku niektórych operatorów ze Stanów Zjednoczonych aplikacja Wiadomości w ‌iOS 16‌ beta 2 rozszerza funkcję „Zgłoś spam”, aby umożliwić użytkownikom zgłaszanie przewoźnikom wiadomości SMS/MMS zawierających spam.

zgłoś spam ios 16

Tłumaczyć

Aplikacja Tłumacz obsługuje teraz język turecki, tajski, polski, indonezyjski i holenderski.

HealthKit API

Dla programistów interfejsy API HealthKit Workout obsługują treningi obejmujące wiele dyscyplin sportowych, takie jak pływanie, jazda na rowerze i bieganie.

‌iOS 16‌ beta 2 dodaje również obsługę HealthKit dla nowych wskaźników treningu biegowego, które Apple ogłosił na WWDC. Wskaźniki treningu obejmują moc biegową, czas kontaktu z podłożem, odchylenie pionowe, prędkość biegu i długość kroku.

Inne nowe funkcje

Znasz nową funkcję w iOS 16, którą pominęliśmy? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Leave a Comment