Czy nowy kompaktowy podwójny zasilacz USB-C firmy Apple jest wart swojej ceny?

Niedawno zaprezentowane przez firmę Apple dwuportowe zasilacze USB-C, które oficjalnie trafiły do ​​sprzedaży w zeszłym tygodniu, są pierwszą w historii próbą firmy w zakresie podwójnych ładowarek. Z pozoru może wyglądać jak typowy kompaktowy adapter z dwoma portami, ale jego sprytne możliwości współdzielenia mocy mogą być chlebem powszednim.

Podczas gdy większość uwagi materiału WWDC22 skupiła się na Przeprojektowany MacBook Air i MacBooka Pro M2Apple ogłosiło dwie wersje podwójnego adaptera USB-C – coś, o czym powszechnie mówi się od kwietnia.

Każdy z nowych adapterów jest wyposażony w dwa porty USB-C o mocy do 35 W i tej samej cenie. Jedyną różnicą jest zróżnicowanie projektu.

Do przeglądu wybrałem wersję kompaktową, ponieważ będzie to nowy adapter dołączony do przeprojektowanego MacBooka Air M2 w konfiguracji z 10-rdzeniowym procesorem graficznym i 512 GB pamięci lub więcej.

Jednoportowa przejściówka Apple USB-C o mocy 20 W (na dole) w porównaniu z nowym dwuportowym 35 W (na górze)

Co ciekawe, pierwszą rzeczą, która przykuła moją uwagę, była jego waga. Nieco większy rozmiar niż jednoportowe gniazdo USB-C firmy Apple o mocy 20 W, kompaktowy podwójny adapter 35 W ma trochę wagi, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę jego pojemność w tak niewielkim rozmiarze i biorąc pod uwagę, że jest to pierwszy strzał firmy Apple w zakresie podwójnego ładowania adapter.

Projekt jest niczym innym, jak można by oczekiwać od Apple – błyszcząca biel, podatna na zarysowania i elegancka zaraz po wyjęciu z pudełka. Ale tam, gdzie ten produkt błyszczy, jest to, co może zrobić w środku.

Inteligentne udostępnianie energii

Zgodnie z oczekiwaniami w Dokument wsparcia Apple, obie wersje nowego podwójnego adaptera automatycznie rozdzielają skromne 35 W mocy na podstawie „zapotrzebowania na moc” dwóch podłączonych urządzeń. Ponieważ MacBooki, iPhone’y i iPady zużywają więcej energii niż zegarki Apple i Airpody, więcej mocy zostanie przydzielone.

Na przykład po podłączeniu MacBooka i iPhone’a moc jest rozdzielana równomiernie między oba urządzenia, przy czym oba osiągają 17,5 W. Moc jest również rozdzielana równomiernie między dwa mniejsze urządzenia (np. Apple Watch i Airpody). Ale podczas parowania urządzenia priorytetowego z mniejszym urządzeniem, moc dzieli się na 27,5 W/7,5 W.

Klejnot funkcjonalności, który działa dobrze, jeśli Twoje urządzenie jest „kompatybilne”.

Nowsze podwójne adaptery USB-C mają bardzo ograniczoną zgodność z MacBookami. Według jego produkt arkusz, tylko MacBook Air 2018-2022 i zbanowany MacBook są w pełni kompatybilne. Mówię „w pełni”, ponieważ nadal ładował jednocześnie moją obudowę M1 MacBooka Pro i AirPods 2020, ale był trochę powolny i nie wydawał się inteligentnie delegować mocy.

Cena. Czy warto?

Standardowy dwuportowy zasilacz USB-C 35 W i wersja kompaktowa kosztują 59 USD; nie tanie, w porównaniu do alternatywy na Amazon. Oczywiście nie sądzę, aby cała cena była uzasadniona, ale myślę, że jego zdolność do delegowania mocy w zależności od urządzenia działa dobrze i wyróżnia go.

Byłoby miło, gdyby Apple robił więcej ze standardowym podwójnym adapterem – jego większy rozmiar z pewnością oznaczałby większą moc przy zachowaniu kompaktowej wersji na poziomie 35 W i nieco obniżeniu ceny.

Co myślisz o nowych podwójnych adapterach? Czy planujesz wziąć jeden?

FTC: Używamy generujących przychody automatycznych linków partnerskich. Później.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Leave a Comment