Dlaczego to rozczarowuje — The Hollywood Reporter

Na początku stycznia br. Sonic the Hedgehog 2 wywołał wielki boom w domu kasa biletowa kiedy otworzył się na 72,1 miliona dolarów w kinach. Wtajemniczeni firmy Paramount oszacowali, że prawie 60% widzów w weekend otwarcia to dzieci i rodzice, co dowodzi, że rodziny rzeczywiście były skłonne odłożyć na bok obawy związane z trwającą pandemią i wrócić do kina. Właściciele Hollywood i teatrów odetchnęli z ulgą.

Ale kiedy Pixar i Disney historia z zabawkami wersja telewizyjna Rok świetlny zadebiutowały w kinach w weekend z okazji Dnia Ojca, tylko około 38% zwolnionych to rodziny, dlatego film wystartował na 50,6 miliona dolarów, zamiast planowanych 70-85 milionów dolarów. Co gorsza, skłonił się na drugie miejsce za utrzymaniem Jurassic World Dominion w szoku zaskoczeniu, choć może pochwalić się najlepszym otwarciem pandemii dla filmu animowanego (Dźwiękowy była hybrydą live-action/CGI).

W niedzielny wieczór w weekend 17-19 czerwca wszyscy w Hollywood zadawali to samo pytanie, ponieważ otwarcia nie można było przypisać wyłącznie pandemii: co się stało?

Wtajemniczeni Disneya prywatnie wskazują na mieszane recenzje krytyków – przynajmniej w przypadku oferty Pixara – mniej niż entuzjastyczne wyniki publiczności, plus zamieszanie w marketingu i marce.

Filmy Pixara zawsze były atrakcyjne dla młodszych i starszych dorosłych, którzy nie mają dzieci, ale zaangażowanie rodziny Rok świetlny był szczególnie lekki. W czerwcu 2019 r. około 45% kupujących bilety na zabawkowa historia 4 były dzieci i rodzice. Dzieci znane są z tego, że są zapalonymi widzami, które mogą przenieść film na duży ekran, aby cieszyć się niesamowitymi wielokrotnościami.

To też nie pomogło Rok świetlny stał się politycznym workiem treningowym dla konserwatywnych republikańskich prawodawców, gdy doszło do sceny pocałunków osób tej samej płci przywrócone w filmie po tym, jak pracownicy Pixara mówią, że Disney cenzuruje „otwarcie homoseksualne uczucia” po wrzawie wokół dyrektora generalnego Disneya, Boba Chapka, który rozprawił się z ustawą „Don’t Say Gay” z Florydy.

Po premierze filmu w weekend w Dzień Ojca, przedstawiciel USA Jim Jordan (Ohio), który jest członkiem mniejszości w Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów i ma 2,8 miliona obserwujących, napisał na Twitterze 21 czerwca: „Buzz Lightyear obudził się. Disney zbankrutował. I zweryfikowane konto na Twitterze dla Komisji Sądownictwa GOP z ponad 223 000 obserwujących, po których następują tweety „make historia z zabawkami świetnie znowu.

Nie ma twardych dowodów na to, że rozmowa polityczna była bolesna Rok świetlny, chociaż według źródła z dostępem do regionalnych danych Comscore film był niedoindeksowany ze znacznym marginesem na Środkowym Zachodzie. (zabawkowa historia 4 był w normalnym zakresie trzy lata temu na Środkowym Zachodzie.)

Wtajemniczeni Disneya twierdzą, że skłaniające się ku czerwoności stany miały taki sam procent globalnego brutto za Rok świetlny po co zrobili Dźwiękowy 2.

Rok świetlny również niedostatecznie zindeksowany na północnym wschodzie, gdzie wiele miejsc skłania się do demokracji, a także w Kanadzie. Osiągnął lepsze wyniki na zachodzie i południowym wschodzie, w tym na wielu rynkach zdominowanych przez Latynosów (Latynosi stanowili ponad 30% publiczności).

Analityk Boxoffice Pro, Shawn Robbins, mówi, że istnieją większe problemy poza polityką, ale dodaje, że tych ostatnich nie można całkowicie zignorować. „Powinniśmy dalej rozważyć niefortunny powrót do związku osób tej samej płci w filmie z ultrarozmownych rodzin, które również przez dwa lata były kształcone, aby oczekiwać, że filmy Pixara zostaną wydane tak szybko, jak to możliwe” – mówi Robbins, odnosząc się do decyzji Disneya o wyślij kilka Pixarów. tytuły w Disney+ od czasu pandemii. „Wydaje się, że połączenie tych dwóch uczuć zaszczepiło mentalność »Obejrzymy to, zanim pozwolimy naszym dzieciom to zobaczyć« w niektórych społecznościach, zwłaszcza tych o ścisłych poglądach religijnych, w przeciwieństwie do intencji filmowców, by walczyć o równość i reprezentację. dla wszystkich.

Wielu znawców obsady studia i ekspertów od kasy nie akceptuje argumentu, że wysyłanie najnowszych filmów Pixara prosto do Disney+ boli Rok świetlny. „Konsumenci z pewnością mają wiele możliwości oglądania, ale nic nie zastąpi teatru. Disney zainspirował ponad 4 miliony ludzi do rzucenia telewizji i życia Rok świetlny w sposób, którego nie da się odtworzyć w domu”, mówi Steve Buck z EntTelligence, firmy analitycznej zajmującej się kasami.

Film ma obecnie 76% wynik w Rotten Tomatoes i 86% wynik publiczności. Odpowiada to odpowiednio 96% i 94% dla zabawkowa historia 4.

Ogólny konsensus: panowało zamieszanie co do tego, w jaki sposób film odnosił się do kultowego historia z zabawkami franczyza i postać Buzz Lightyear, której głosu użyczył w głównej serii konserwatywny aktor Tim Allen. Tym razem głos Kosmicznego Rangera jest Chris Evans.

„Film nie nacisnął właściwych przycisków” — mówi konkurencyjny weteran dyrektor studia.

Robbins dodaje: „Marketing przybrał nostalgiczny ton, ale taki, który w dużej mierze opierał się na historia z zabawkami oznakowano starszych milenialsów i zapowiedziało minimalne elementy komediowe, które często napędzają największe czterokwadrantowe filmy animowane do kasy.

Konkurs od Jurassic World był kolejny problem dla Rok świetlny. „Dzieci kochają dinozaury” — zauważa inny weteran z Hollywood. A potem jest Top Gun: Maverickktóry stał się przebojem kinowym, a także cieszy się miłością od rodzin prawie miesiąc po debiucie.

W 2007 roku Pixar Ratatuj otwarte za jedyne 47 milionów dolarów – tak jak w przypadku Rok świetlnynagłówki na całym świecie zwróciły uwagę na letnią liczbę – ale potem zaczęły się gotować, by zarobić 206,4 miliona dolarów w kraju i 626,5 miliona na całym świecie.

Ironicznie, zabawkowa historia 4 również trafił do negatywnych nagłówków, gdy otworzył się na poziomie 118 milionów dolarów w kraju, ponieważ śledzenie przedpremierowe sugerowało, że otworzy się bliżej 140 milionów dolarów, jeśli nie wyżej. Ten film przekroczył miliard dolarów w światowych kasach. Za granicą, Rok świetlny rozpoczął z 34,6 miliona dolarów z pierwszych 43 rynków. Szczególnie dobrze poradził sobie w Ameryce Łacińskiej, która jest ogromnym rynkiem animacji.

1 lipca Universal i Illumination otwierają animowany sequel Minionki: Powstanie Gru w innym teście dla kasy rodzinnej, której pełne odzyskanie jest kluczem do sukcesu starszego hollywoodzkiego systemu studyjnego. Kiedy ta historia miała się ukazać, Paramount ogłosił, że Dźwiękowy 2 przekroczył granicę 400 milionów dolarów na całym świecie, stając się jedynym drugim zdjęciem rodzinnym od czasu COVID-19, które dokonało tego wyczynu Śpiewaj 2. Filmy rodzinne sprzed pandemii mogą zrobić o wiele więcej. (Na przykład w 2019 r. cztery zdjęcia rodzinne przekroczyły miliard dolarów na całym świecie.)

Disney i Pixar mają nadzieję, że Rok świetlny gra przez całe lato, ale jego siła przetrwania będzie widoczna, gdy nieznośne i zawsze niepokojące małe żółte stworzenia (np. Minionki) zaatakują multipleks.

Leave a Comment