Dom byłego gracza NBA, Vince’a Cartera w Atlancie, włamano się do domu, skradziono prawie 100 000 $

Uzbrojeni włamywacze włamali się do domu emerytowanego gracza NBA Vince’a Cartera w Atlancie, podczas gdy jego żona i dzieci byli w środku, iw weekend ukradli prawie 100 000 $ w gotówce – poinformowała policja.

Żona Cartera, Sondi Carter, i dwaj synowie pary ukryli się w szafie w niedzielę wieczorem, gdy włamywacze wybili okno na pierwszym piętrze i splądrowali dom o powierzchni 10 000 stóp kwadratowych w zamożnej dzielnicy Buckhead w Atlancie, zgodnie z raportem z incydentu opublikowanym w środę przez policję w Atlancie Dział.

Sondi Carter powiedziała policji, że była w łóżku ze swoimi dwoma synami, kiedy usłyszała głośne dźwięki dochodzące z frontu o 23:50, zgodnie z raportem. Chwyciła swoich synów i razem ukryli się w szafie w sypialni, słuchając, jak podejrzani biegną na górę i grzebią w rzeczach rodziny w różnych pokojach.

Emerytowana gwiazda koszykówki z Atlanty grał 22 sezony w NBA, a teraz pracuje jako analityk w ESPN.
Obrazy Getty

Sondi Carter powiedziała, że ​​zadzwoniła na 911 z szafy i wysłała SMS-a do Patrolu Sąsiedzkiego.

Oficer policji Atlanty po służbie z sąsiedzkim patrolem odpowiedział i gonił podejrzanego w czarnym ubraniu i masce, aż wskoczył do czarnego SUV-a, który odjechał.

Funkcjonariusze przybyli do domu niedługo potem i znaleźli banknoty o wartości 16 100 dolarów, przewrócone na ziemię przed zamkniętym domem.

Odzyskane pieniądze stanowiły jednak tylko ułamek 100 000 $, których brakowało w brązowej torbie Vince Carter, którą trzymał w szafie w głównej sypialni, były gracz Hawks, który przeszedł na emeryturę w 2020 roku.

ORLANDO, FL - 10 LUTEGO: Vince Carter #15 z Atlanta Hawks gra z piłką w pierwszej połowie przeciwko Orlando Magic w Amway Center 10 lutego 2020 r. w Orlando na Florydzie.  UWAGA DLA UŻYTKOWNIKA: Użytkownik wyraźnie przyjmuje do wiadomości i zgadza się, że pobierając i/lub korzystając z tego zdjęcia, akceptuje warunki Umowy Licencyjnej Getty Images.  (Zdjęcie: Mark Brown/Getty Images)
Żona Cartera, Sondi Carter, ukryła się wraz z dwoma synami w szafie w sypialni, gdy uzbrojeni rabusie plądrowali dom rodzinny.
Obrazy Getty

Według raportu policja znalazła również w kaburze złotą broń Desert Eagle, należącą do Vince’a Cartera, oraz czarnego Glocka 26 z powiększonym magazynkiem poza domem.

Policja uważa, że ​​glock został porzucony przez włamywaczy.

Według raportu, w domu funkcjonariusze znaleźli całkowicie rozbite okno na pierwszym piętrze, kilka zabałaganionych pokoi i drzwi na szczycie schodów, które miały złamane zawiasy.

CLEVELAND, OHIO – 12 LUTEGO: Vince Carter #15 zegarków Atlanta Hawks z ławki podczas drugiej połowy przeciwko Cleveland Cavaliers w Rocket Mortgage Fieldhouse 12 lutego 2020 r. W Cleveland w stanie Ohio.  Cavaliers pokonali Hawks 129-105.  UWAGA DLA UŻYTKOWNIKA: Użytkownik wyraźnie przyjmuje do wiadomości i zgadza się, że pobierając i/lub korzystając z tego zdjęcia, akceptuje warunki Umowy Licencyjnej Getty Images.  (Zdjęcie: Jason Miller/Getty Images)
Policji udało się odzyskać tylko część pieniędzy skradzionych z domu Cartera, ale śledztwo wciąż trwa.
Obrazy Getty

Funkcjonariusze sfotografowali miejsce zdarzenia i pobrali odcisk palca z bocznych drzwi, którymi podejrzani mogli uciec z domu. Zbierali także nagrania z kamer znajdujących się na terenie posesji.

Sondi Carter i jej synowie wyszli z włamania bez szwanku.

Według danych dotyczących nieruchomości, Vince Carter, który grał 22 sezony w NBA, a teraz pracuje jako analityk NBA dla ESPN, kupił w sierpniu dom i prawie pół akrową posiadłość, na której się znajduje, za prawie 7 milionów dolarów 2020.

Śledztwo trwa.

Z drutami pocztowymi

Leave a Comment