Dwóch Kanadyjczyków znalazło martwych od ran kłutych w meksykańskim kurorcie

MEXICO CITY (AP) — Dwóch Kanadyjczyków — jeden z nich poszukiwany przez Interpol — zostało znalezionych martwych z powodu ran kłutych w Playa del Carmen, meksykańskim kurorcie na karaibskim wybrzeżu, poinformowała we wtorek prokuratura.

Prokuratorzy w stanie Quintana Roo, w którym znajdują się również kurorty takie jak Cancun i Tulum, powiedzieli, że mężczyzna i kobieta zostali znalezioni martwi w poniedziałek w hotelu lub kondominium w oblężonym ośrodku, a trzecia osoba została podobno ranna.

Nie było żadnych natychmiastowych informacji o ich nazwiskach ani rodzinnych miejscowościach. „Global Affairs Canada zdaje sobie sprawę ze śmierci dwóch obywateli Kanady w Meksyku” – podało ministerstwo w oświadczeniu.

Ale prokuratorzy potwierdzili, że ofiara płci męskiej znajdowała się na liście poszukiwanych przez Interpol za oszustwo.

Playa del Carmen została dotknięta kilkoma przypadkami przemocy z udziałem cudzoziemców, ostatnio w styczniu, kiedy dwóch Kanadyjczyków zginęło w lokalnym nadmorskim kurorcie, najwyraźniej z powodu długów między międzynarodowymi gangami zajmującymi się handlem narkotykami i bronią.

W marcu policja w Playa del Carmen znalazła ciała czterech mężczyzn porzuconych w pobliżu osiedla. Fakt, że ciała zostawiono razem w zaroślach przy drodze dojazdowej, sugerował morderstwo typu gangsterskiego.

Na meksykańskim wybrzeżu Riviera Maya, będącego klejnotem koronnym przemysłu turystycznego kraju, doszło do serii bezczelnych aktów przemocy.

W listopadzie strzelanina na plaży w Puerto Morelos, na północ od Playa del Carmen, spowodowała śmierć dwóch podejrzanych o handel narkotykami. Władze powiedziały, że około 15 bandytów należało do gangu, który najwyraźniej walczył o kontrolę nad sprzedażą narkotyków.

Pod koniec października, dalej na południe, w wyluzowanej miejscowości Tulum, dwóch turystów – jeden urodzony w Indiach kalifornijski bloger podróżniczy, a drugi Niemiec – zostało złapanych w pozornym krzyżowym ogniu rywalizujących handlarzy narkotyków i zabitych.

Leave a Comment