Dyrektor generalny Fanatics, Michael Rubin, sprzedaje udziały w firmie, która jest właścicielem Philadelphia Sixers i New Jersey Devils

Michael Rubin, dyrektor generalny Fanatics, znaczący właściciel mniejszościowy Philadelphia 76ers, sprzedaje swoje udziały w Harris Blitzer Sports & Entertainment, która jest właścicielem Sixers i New Jersey Devils, ogłosił w środę.

Rubin, który według źródeł ma 10% udziałów w HBSE, sprzedaje swoje 11-letnie udziały w NBA i NHL z powodu zbliżających się sporów dotyczących rozszerzenia jego działalności Fanatics na zakłady sportowe i partnerstwa z indywidualnymi graczami.

„Ponieważ nasz biznes Fanatics się rozrósł, pojawiły się również przeszkody, które muszę pokonać, aby nasze nowe przedsięwzięcia nie kolidowały z moimi obowiązkami jako współwłaściciel Sixers” – powiedział Rubin w oświadczeniu. “… Biorąc pod uwagę te realia, niestety sprzedam swój udział w Sixers i przejdę od współwłasności do dożywotnich fanów.”

Fanatics to firma o wartości ponad 20 miliardów dolarów, która sprzedaje online licencjonowane produkty profesjonalne i akademickie. Ekspansja na zakłady sportowe i negocjowanie indywidualnych umów partnerskich z zawodowymi sportowcami stwarza liczne konflikty z zasadami rokowań zbiorowych.

Przed handlem Sixers-Brooklyn Nets obejmującym przechowywanie James Harden w lutym Rubin zwrócił na siebie uwagę rywali NBA ze względu na jego bliski związek z Hardenem. Rubin może teraz nawiązywać zewnętrzne partnerstwa finansowe z graczami, którzy zostali odrzuceni, ponieważ Rubin był współwłaścicielem zespołów, co może okazać się korzystne dla Sixers, którzy pracują nad ponownym pozyskaniem Hardena.

„Biorąc pod uwagę ogromny sukces Michaela w uczynieniu Fanatics globalną platformą we wszystkich głównych sportach, jego decyzja nie jest zaskoczeniem” – powiedział w komunikacie prasowym założyciel i partner zarządzający HBSE, Josh Harris. „Jestem bardzo wdzięczny za jego lata współpracy. Jego zaciekła pasja, duch przedsiębiorczości i niezachwiane zaangażowanie we właściwe postępowanie pozostawiły niezatarty ślad w organizacji Sixers.

„Michael zawsze będzie członkiem naszej rodziny HBSE i Sixers, nadal będzie obecny na boisku i będzie kluczowym partnerem w naszym wspólnym zaangażowaniu, by być siłą na rzecz dobra w Filadelfii”.

David Blitzer, współzałożyciel i współzarządzający HBSE, powiedział: „Michael jest wizjonerem i innowatorem, który odegrał kluczową rolę w pomaganiu nam w rozwoju i pozycjonowaniu HBSE na przyszły sukces. W przeszłości był przyjacielem i niesamowitym partnerem biznesowym 11 lat i jego instynkt, etyka pracy, pasja i umiejętność łączenia ludzi pomogły mu uczynić go jednym z najbardziej wpływowych i odnoszących sukcesy liderów w branży.

„Michael wykorzystał te same atrybuty, aby pomóc nam ewoluować i rozwijać się, jednocześnie stając się pozytywnym i inspirującym motorem zmian w naszych społecznościach. Przygotowując się do tego nowego rozdziału w swojej karierze, cieszę się, że Michael dalej rewolucjonizuje biznes Fanatics , uwalniając swój pełny potencjał, łącząc fanów sportu z całego świata za pośrednictwem wielu nowych platform i branż”.

Leave a Comment