Dziedzictwo Thatcher ma duże znaczenie w wyścigu o zastąpienie Borisa Johnsona na stanowisku brytyjskiego premiera

NOWYTeraz możesz słuchać artykułów Fox News!

The wyścig o następcę Borisa Johnsona i poprowadzić brytyjską Partię Konserwatywną do następnego premiera kraju do samego końca, a obaj kandydaci stoją łeb w łeb w czasami zażartej debacie w poniedziałkowy wieczór.

Ostatnimi dwoma kandydatami są minister spraw zagranicznych Liz Truss i Rishi Sunak, były szef skarbu, który w zeszłym miesiącu zrezygnował z rządu Borisa Johnsona.

Rywalizacja dotyczyła przede wszystkim podatków i gospodarki w świecie post-Covid, a także imigracji i poruszania się po wodach w erze po Brexicie.

Podczas poniedziałkowej debaty telewizyjnej Sunak miał najwięcej do udowodnienia, ale to Truss uderzył w jego rekord, mówiąc: „Rishi, właśnie podniosłeś najwyższe podatki od 70 lat. Jak u licha możesz twierdzić, że to będzie prowadzić do wzrostu gospodarczego i gdzie była polityka wzrostu w ciągu ostatnich dwóch i pół roku?”

Ta kombinacja zdjęć pokazuje pozostałych kandydatów w wyścigu przywódców Partii Konserwatywnej, byłego kanclerza skarbu Rishi Sunaka i minister spraw zagranicznych Liz Truss.
(Zdjęcie AP, plik)

2 KANDYDACI WALCZĄ O KONSERWATYWNE GŁOSOWANIE W UK LEADER RACE.

Sunak bronił swojej pozycji i stwierdził: „Uwolnij się od odpowiedzialności fiskalnej… wprowadzi nas prosto w nędzę”. Inflacja i wysokie koszty utrzymania były również na pierwszym planie programu kandydata.

Sunak powiedział, że kraj musi zmierzyć się z inflacją, ostrzegając, że jeśli nie zrobi tego teraz, oprocentowanie kredytów hipotecznych wzrośnie do 7%. Powiedział też, że miliony ludzi zostaną zesłane do ubóstwa, a to oznacza, że ​​Partia Konserwatywna nie będzie miała szans na wygranie kolejnych wyborów.

Wiodący w sondażach Truss chciał wiedzieć, dlaczego popiera podwyżkę podatków w czasie spowolnienia gospodarczego. Truss przyćmiła swoją rywalkę, powiedział Nile Gardiner, dyrektor Centrum Wolności Margaret Thatcher w Fundacji Dziedzictwa.

„Rishi Sunak, jako były kanclerz, wydawał się nadgorliwy i przesadnie agresywny, ciągle przerywał, a to nie było dobre dla pana Sunaka” – powiedział Gardiner.

Brytyjska Sekretarz Stanu ds. Zagranicznych, Wspólnoty Narodów i Rozwoju Liz Truss zostaje oklaskiwana przez swój zespół przed Parlamentem w Londynie, środa, 20 lipca 2022 r.

Brytyjska Sekretarz Stanu ds. Zagranicznych, Wspólnoty Narodów i Rozwoju Liz Truss zostaje oklaskiwana przez swój zespół przed Parlamentem w Londynie, środa, 20 lipca 2022 r.
(Zdjęcie AP/Frank Augstein)

Sunak przerwał Truss 22 razy w ciągu pierwszych 12 minut debaty, co doprowadziło do: krytyka ze strony członków Partii Konserwatywneji prawdopodobnie pokazał, dlaczego pozostaje w tyle za Trussem.

Gardiner kontynuował: „Wygląda na kogoś, kto jest w coraz bardziej zdesperowanej sytuacji, a debata z pewnością pokazała, że… to był spokojny i władczy występ Liz Truss”.

Podczas kampanii zarówno Sunak, jak i Truss twierdzili, że są następcami byłej premier Margaret Thatcher, ale Gardiner powiedział, że tytuł ten należy tylko do jednego z nich.

Na tym zdjęciu z 1980 roku brytyjska premier Margaret Thatcher pozuje do zdjęcia w Londynie.  Podczas kampanii zarówno Sunak, jak i Truss twierdzili, że są następcami byłej premier Margaret Thatcher, ale Gardiner powiedział, że tytuł ten należy tylko do jednego z nich.

Na tym zdjęciu z 1980 roku brytyjska premier Margaret Thatcher pozuje do zdjęcia w Londynie. Podczas kampanii zarówno Sunak, jak i Truss twierdzili, że są następcami byłej premier Margaret Thatcher, ale Gardiner powiedział, że tytuł ten należy tylko do jednego z nich.
(AP)

BORIS JOHNSON rezygnuje z funkcji brytyjskiego premiera, każe spadkobiercy skupić się na Brytyjczykach, a nie na Twitterze

Liz Truss to zdecydowanie Thatcher. Jest wielką fanką Margaret Thatcher, a jej poglądy polityczne są pod silnym wpływem Thatcheryzmu. Natomiast Rishi Sunak nie jest następcą Margaret Thatcher”.

Gardiner, który był doradcą Lady Thatcher, powiedział Fox News Digital, że: „Wiele jego polityk jest antytezą Thatcherowskich idei. Byłem zbulwersowany. Sunak nie jest Thatcher, Liz Truss może mieć mocne argumenty za bycie politykiem podążającym śladami Margaret Thatcher.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Według Gardinera coraz bardziej prawdopodobne jest, że Truss wygra, gdy wyniki zostaną ogłoszone na początku września, ale powiedział, że gdyby Sunak miał wrócić, musiałby „odwrócić niektóre ze swoich stanowisk politycznych i przesunąć się znacznie na prawo od swojego kampanii wyborczej, ale nie sądzę, żeby wyborcy konserwatywni byli przekonani, że zmienia on swoje stanowisko, i myślę, że Liz Truss jest obecnie na dominującej trajektorii politycznej i jest bardzo prawdopodobne, że zostanie następnym premierem.

Termin głosowania wszystkich członków Partii Konserwatywnej upływa 2 września, a wyniki mają zostać ogłoszone trzy dni później. Zwycięzca zastąpi Borisa Johnsona jako Nowy premier Wielkiej Brytanii. Wybory odbędą się dopiero w 2025 r., a ostatnie sondaże pokazują, że lewicowa Partia Pracy prowadzi sześć punktów.

Leave a Comment