Francja rozpoczyna śledztwo w sprawie zarzutów gwałtu przeciwko ministrowi Zacharopoulou

Francuska sekretarz stanu ds. rozwoju, frankofonii i partnerstw międzynarodowych Chrysoula Zacharopoulou przybywa na spotkanie robocze z premierem Francji i członkami rządu w hotelu Matignon w Paryżu, Francja, 21 czerwca 2022 r. REUTERS/Benoit Tessier

Dołącz teraz za BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

PARYŻ, 22 czerwca (Reuters) – Prokuratura w Paryżu poinformowała w środę, że po otrzymaniu dwóch skarg wszczęła śledztwo w sprawie zarzutów gwałtu przeciwko francuskiej sekretarz stanu ds. rozwoju i Frankofonii, Chrysouli Zacharopoulou.

Pierwsza skarga na gwałt została złożona 25 maja, co doprowadziło do wszczęcia śledztwa 27 maja. Prokuratura poinformowała, że ​​druga skarga została złożona 16 czerwca.

Urzędnicy z kancelarii ministra nie od razu odpowiedzieli na prośbę o komentarz.

Dołącz teraz za BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Zacharopoulou, lekarz z wykształcenia, przed wejściem do polityki pracował jako ginekolog. Francuskie media informowały wcześniej, że skargi dotyczyły jego działalności zawodowej.

Inny nowo mianowany minister, Damien Abad, minister ds. solidarności i osób niepełnosprawnych, już teraz zmaga się z rosnącą presją w związku z oskarżeniami o gwałt ze strony dwóch kobiet.

Abad zaprzeczył zarzutom i powiedział, że nie ma zamiaru ustąpić z rządu. Czytaj więcej

Śledztwo zwiększa presję na rząd prezydenta Emmanuela Macrona po niepowodzeniu w wyborach parlamentarnych, które odbyły się w ten weekend.

W niedzielę wyborcy przedstawili to, co jest dla Francji rzadkim zawieszonym parlamentem, z centrowym sojuszem Macrona o 44 mandaty od większości absolutnej, a skrajna prawica i szeroki sojusz lewicowy rywalizują o miano głównej siły napędowej opozycji, podczas gdy konserwatyści mogą być twórcy królów. Czytaj więcej

Dołącz teraz za BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Sprawozdawczość Dominique’a Vidalona; Edytowanie przez Angusa MacSwana

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Leave a Comment