Giganci kupują Williego Calhouna od Rangersów dla Stevena Duggara

Giganci i Rangers zgodzili się na pozycyjną zamianę graczy. Wojownicy wyślą Willie Calhoun do Gigantów w zamian za zapolowego Steven Dugar, autor: Andrew Baggarly z The Athletic (przez Twittera). Giganci otrzymają również gotówkę z Teksasu, według Susan Slusser z San Francisco Chronicle (przez Twittera).

San Francisco podjęło decyzję w sprawie Duggara, który miał zostać przywrócony do składu 40-osobowego po ukończeniu zadania rehabilitacyjnego. Sam Calhoun właśnie przeszedł przez nieodebrane zrzeczenia.

Plan jest taki, aby Duggar dołączył do aktywnego składu. Wojownicy wyznaczą Spencer Patton o przydzielenie miejsca na 40-osobowy skład dla Duggara, przez zespół. Będą musieli wykonać jeszcze jeden ruch, aby zrobić miejsce na aktywnym składzie Duggara. 34-letni Patton zaliczył siedem występów dla Rangers, notując 3,86 ERA/5,70 FIP w siedmiu rundach.

W Duggarze Rangersi zdobywają gracza o większej użyteczności defensywnej niż Calhoun, który nigdy tak naprawdę nie znalazł domu defensywnego. Duggar może grać wszystkie trzy miejsca z pola. Mimo to był na liście kontuzjowanych od 21 kwietnia z ciasnym skosem. Pojawiał się w każdym z ostatnich pięciu sezonów dla Giants, zdobywając ogólną linię 0,242 / 0,297 / 0,377 w ponad 805 występach płytowych z nadmiernie wysokim wskaźnikiem przekreśleń wynoszącym 29,4% i wskaźnikiem chodu poniżej 7,0%.

Z Luis Gonzalez trafia dziś na listę kontuzjowanychGiganci mogli z łatwością sprowadzić Duggara z powrotem do składu Major League, więc interesujące jest, że zdecydowali się przejść dalej. Jako leworęczny uderzający, umiejętności Duggara nie uzupełniają obecnej kohorty z pola Gigantów, w tym Gonzaleza, Joc Pedersen, Mike Yastrzemski, Austin Slateroraz LaMonte Wade Jr., który sam jest prawie gotowy do powrotu z listy kontuzjowanych. Tylko Slater w tej grupie jest praworęczny.

Oczywiście Calhoun również uderza po lewej stronie, więc jest to mniej nieformalne przejęcie, a raczej projekt rehabilitacji personelu Triple-A. Ogólnie rzecz biorąc, Giganci robią cuda w znajdowaniu ról dla graczy, którzy wcześniej nie byli w stanie znaleźć określonej roli w klubie wielkiej ligi. Gracze kochają Wilmer Flores, Reputacjaoraz Thairo Estrada to gracze, którzy znaleźli dom w systemie San Francisco. Calhoun miał swoje szanse w dużych chłopcach i chociaż nie jest już perspektywą, Giganci mają tyle obietnic, na ile młody weteran, taki jak Calhoun, może mieć nadzieję w tej lidze. Na razie Giganci mogą wysłać go prosto do Triple-A bez dodawania go do swojego 40-osobowego składu.

Leave a Comment