Główny finał Obi-Wana Kenobiego opowiada o ich powrocie

Obi-Wan Kenobi uważnie obserwuje Leię na planecie Alderaan.

Zrzut ekranu: Lucasfilm

Jeśli widziałeś wczorajszy finał z Obi-Wan Kenobi, istnieje zerowa szansa, że ​​przegapiłeś wielką gwiazdę gościnną, która pojawiła się w końcowych momentach odcinka. Jeśli zastanawiasz się, co zajęło im sprowadzenie ich z powrotem? Gwiezdne Wojny po tak długim czasie z radością wyjaśniają i dlaczego tak szczęśliwi wrócili.

Obraz artykułu zatytułowanego Obi-Wan Kenobi's Surprise Finale Cameo Speaks

Plotka głosi, że były mistrz Obi-Wana, Qui-Gon Jinn, pojawi się w serialu jeszcze przed premierą, dzięki temu, że Yoda powiedział Obi-Wanowi pod koniec Zemsta sitów, “O twojej samotności na Tatooine, szkolenie mam dla ciebie. Stary przyjaciel nauczył się drogi do nieśmiertelności. Ten, który wrócił z Zaświatów Mocy. Twój były mistrz. Jak się z nim komunikować, tego się nauczę. Oczywiście Obi-Wan miał komunikować się z Qui-Gonem, odkąd przywiózł małego Luke’a na Tatooine, ale kiedy zaczyna się przedstawienie, stracił połączenie z Mocą, i jego nadzieja – najwyraźniej nie w odpowiednim nastroju, by mógł go odwiedzić duch Mocy jego byłego pana. Ale po jego przygodach ratowania młodej księżniczki Leii i konfrontacji ze swoim byłym uczniem, który stał się wrogiem Darthem Vaderem, więź Obi-Wana z Mocą zostaje przywrócona.pozwalając, aby przezroczysta niebieska forma Qui-Gona pojawiła się w końcowych momentach odcinka.

Dla gwiazdy Liama ​​Neesona było to prawdopodobnie około pół dnia pracy, ale jego powody, dla których powrócił do roli, którą ostatnio (i jedyny) grał w Mrocznym widmie z 1999 roku, były czymś więcej niż tylko wypłatą. Jak powiedział Hollywoodzki reporter, „Zdecydowanie nie chciałem, aby ktokolwiek inny zagrał Qui-Gon Jinna i chciałem okazać George’owi szacunek. [Lucas] i ten mityczny świat, który stworzył. Również Evan [McGregor] jest przyjacielem i uwielbiałam z nim pracować podczas Mroczne widmo 25 lat temu.

Obraz artykułu zatytułowanego Obi-Wan Kenobi's Surprise Finale Cameo Speaks

Zrzut ekranu: Lucasfilm

Podoba mi się, że Neeson zirytował się pomysłem, by ktoś inny wcielił się w tę rolę, gdy Lucasfilm z pewnością nie pokazałby Qui-Gona bez udziału Neesona. Możliwe też, że gdyby aktor wahał się przed pojawieniem się w serialu, mógłby wejść do kabiny nagraniowej, powiedzieć swoją małą garstkę kwestii i pozwolić asom Lucasfilm na wykonanie CG w wersji Who-Gon, która byłaby był całkiem dobry. W końcu tak właśnie wrócił ostatnio, na swój krótki występ w Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów„trzeci sezon”.

Ale zamiast tego mamy oryginalny przepis na Qui-Gon! Teraz pytanie brzmi, jaką rolę mógłby odegrać zmarły mistrz Jedi, gdyby… Obi-Wan Kenobi dostaje drugi sezon…?


Chcesz więcej wiadomości na temat io9? Dowiedz się, kiedy czekać na ostatni cud oraz Gwiezdne Wojny wersje, co dalej dla DC Universe w filmie i telewizjii wszystko, o czym musisz wiedzieć Smoczy Dom oraz Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy.

Leave a Comment