Górnicy kryptowalut sprzedają GPU taniej

Zdjęcie karty graficznej.

Zdjęcie: Sesje Joby / Magazyn PC Gamer / Przyszłość (Obrazy Getty)

Rynek kryptowalut nadal spada, co doprowadziło do tego, że wielu górników opuściło rynek lub zmniejszyło skalę swoich operacji, kończąc w posiadaniu cennych komponentów komputerowych, których już nie potrzebują. Niektórzy z tych górników, wielu z Chin i Azji Południowej (gdzie energia elektryczna jest tańsza), zabierają teraz ten sprzęt i sprzedają go w witrynach e-commerce. W rezultacie procesory graficzne, które zwykle kosztują od 500 do 600 USD, sprzedają się za około połowa tej ceny na rynku wtórnym.

Jak wspomniano Gracz na PC, procesory graficzne nagle zalewają rynek, a trend ten jest prawdopodobnie spowodowany kilkoma czynnikami. Najważniejsze, jak kształtowały się ceny kryptowalut spada swobodnie od tej zimy. Teraz wydaje się, że rynek nie odwróci się w najbliższym czasiegórnicy opuszczają statek. I to nie są gotowe do użycia GeForce RTX 3060, które sprzedają. Te karty graficzne były używane do wydobywania kryptografii, która zużywa tony energii elektrycznej. Kupujący nie bez powodu uznali te RTX 3060 za tanie – wiele z nich jest uszkodzony po długotrwałym użytkowaniu. Więc powszechna mądrość wydaje się być taka, że ​​nie powinieneś być także chętny do oceniania używanych procesorów graficznych od nieznanego nabywcy.

Jednak w społeczności technologicznej pojawiły się kontrowersje dotyczące faktycznej degradacji tych kart graficznych. świat PC twierdzi, że kupowanie używanej karty graficznej od doświadczonego górnika jest lepsze niż kupowanie od gracza (który ma tendencję do „podkręcania” swoich GPU). Tech YouTuber Linus Sebastian przetestowałem niektóre górnicze GPU w aparacie i stwierdził, że używane karty graficzne mogą nadal działać dobrze, jeśli były starannie konserwowane przez poprzedniego właściciela. Więc jeśli chcesz kupić GPU od górnika, który zmarnował tonę energii na spekulacyjne waluty, powinieneś przynajmniej znaleźć renomowanego sprzedawcę. Przy okazji, powodzenia..

Jeśli mnie zapytasz, myślę, że zabawniej jest zostawiać górników marnujących się z mnóstwem drogich kart graficznych, których nawet nie mogą się pozbyć. Denerwujące jest jednak to, że Nvidia strasznie zarobiła na boomie kryptowalutowym, do tego stopnia, że ​​firma dostała ukarany grzywną federalną za próbę ukrycia, w jaki sposób krypto zwiększyło swoje zyski. Hej, przynajmniej ten koszmar kryptograficzny wreszcie się skończył * pukaj w drewno * i wszyscy bez wątpienia wkrótce zobaczymy znacznie bardziej rozsądne ceny kart graficznych.

Leave a Comment