Gracze Nier Automata przegrywają przez sekretny pokój, do którego nikt nie może wejść

Gif: Sadfutago / Square Enix / Kotaku

Nier: automaty gracze wspólnie tracą rozum nad pokojem. To nie byle jaki pokój: nikt, z wyjątkiem najwyraźniej jednej osoby, nie miał do niego dostępu. Nawet gracz, który odkrył komnatę, wydaje się nie wiedzieć, jak do niej wejść, co sprawia, że ​​całość jest jeszcze bardziej zagmatwana.

To ma jakiś sens Nier: automaty jest nadal owiana tajemnicą, biorąc pod uwagę, że podstawowa gra, totemiczna gra RPG akcji od PlatinumGames, jest sama w sobie wystarczająco tajemnicza, zanim weźmiesz pod uwagę bałagan związany z interwencją fanów. Po raz pierwszy opublikowany w 2017 roku. Nier: automaty wymagało to wielokrotnego grania, aby odblokować liczne zakończenia. Możesz też zobaczyć jedno z tych zakończeń jedząc ryby. Dziwna gra!

Wczoraj modder i dataminer Lance McDonald opublikował klip na Twitterze pokazuje gracza wchodzącego do pokoju w Skopiowanym Mieście, obszar w Nier: automaty znany z bawarskiej architektury i braku koloru. „Nikt inny nie odkrył, jak udało im się sprawić, by pojawiły się te tajne drzwi” – ​​napisał McDonald. Film zebrał ponad dwa miliony wyświetleń na Twitterze; oto oryginał:

Podczas gdy tajemnica rozprzestrzenia się obecnie w mediach społecznościowych, cała sprawa trwa od około dwóch miesięcy, wywołana przez tajemniczą serię postów użytkownika Sadfutago na Reddicie. (Sadfutago nie odpowiedział moje pudełkoprośba o komentarz.)

„Witam, jak otworzyć kościół?”, Sadfutago napisał na niesamowicie niszowym (190 członkach) r/NieRFanart subreddit dwa miesiące temu. „Cześć, jestem nowy w reddit i chcę wiedzieć, jak otworzyć kościół w Nier’Automata [sic]”.

Nikt nie odpowiedział.

Miesiąc później Sadfutago ponownie zadał to samo pytanietym razem włączony Nier: automatyMniej niszowy (19.000 członków) dedykowany subreddit. Gracze byli niewierni, ale pomogli.

„Czy możesz nieco więcej opisać budynek, o który pytasz? Nie ma takiego „kościoła”, o którym mógłbym pomyśleć” – napisał jeden z nich. „Nie sądzę, abyś mógł wejść do jakiegokolwiek budynku w mieście kopiowania. Będziemy potrzebować zrzutów ekranu” — odpowiedział inny. Sadfutago zapytał, czy na Reddicie jest przycisk ze zdjęciem, a następnie udostępnił link do strony na Imgur, popularnej platformie do udostępniania zdjęć, która pokazał dwa zrzuty ekranu z Nier: automaty pół-bohaterka A2 stojąca w skąpo zdobionym kościele — miejsce nieznane wcześniej w grze.

Nikt nie odpowiedział.

Sadfutago następnie poszedł do prawyborów, które zdecydowanie nie są niszowe (168 000 członków). Nie subreddit serii, publikowanie wideoujęcie w pionie telefonem komórkowym, pokazujące lokalizację tego kościoła: tylna ściana dziedzińca, która służy jako pokój walki z bossem w AutomatSkopiowany poziom miasta. Klips odcina się, gdy A2 wejdzie do pokoju.

Tym razem ludzie odpowiedzieli, ale wiele z najważniejszych wiadomości miało na celu podważenie wiarygodności klipu. Jedna osoba „zadzwoń[ed] BS”. Inny zwrócił uwagę, że pokazany do tej pory materiał filmowy był cienki jak papier: dwa zrzuty ekranu są kadrowane z odpowiednio rozmytej perspektywy, a jeden klip z dowodów wideo jest przycinany do tylko właściwy moment i dlaczego film został nagrany telefonem komórkowym, a nie, powiedzmy, oprogramowaniem do nagrywania gier?

W weekend Sadfutago opublikował klip wideo co wyklucza wszystkie te zapytania. W ciągu 45 sekund A2 wchodzi do holu, schodzi po kilkupiętrowej drabinie i idzie korytarzem w odcieniach szarości, prowadzącym do LotRpodwójne drzwi, za którymi znajduje się kościół.

Niektórzy sceptycy podnieśli możliwość, że to wszystko jest bardzo wyrafinowaną modyfikacją, ale jak zauważył McDonald na Twitterze, Nier: automaty nie pozwala na modyfikowanie środowiska w takim stopniu. Plus, dołączony klips zawiera niesłyszane wcześniej dialogi z A2 – nie jest to coś, co modderzy mogą łatwo uzyskać. Oczywiście wszystko jest możliwe, ale proszę bardzo Szanse na to, że to odkrycie jest wynikiem modyfikacji, są zaskakująco małe. tego ranka, Nie wyprodukowany przez Yosuke Saito wtrącił się na Twitterzepisząc “Wieczna tajemnica…”

Ta ostatnia rewelacja przychodzi po prawie dwóch latach Nier: automaty gracze odkryli „ostatnią” tajemnicę gry. W styczniu zeszłego roku modder i dataminer Lance McDonald pęknięty otwarty to, co wtedy uważano za „ostateczny” sekret gry: ukryty kod ukryty w kodzie gry, który zasadniczo pozwala przejść od razu do końca. Nier: automaty reżyser (i wybitny dowcipniś) Yoko Taro zasugerował, że jest to ostatnia rzecz, jakiej gracze jeszcze nie odkryli w grze, tajemnicze pisanie „trzy lata i 10 miesięcy” na Twitterze – odniesienie do tego, ile czasu minęło od tego czasu Nier: automaty wyszedł. Jeden z oficjalnych Automat Konta na Twitterze również powiedział znaleziono „ostateczną tajemnicę”. NieSpołeczność szeroko zaakceptowała fakt, że McDonald rzeczywiście ujawnił ostatni sekret gry.

Okazuje się: Nie.

Podobny do graczy z The Legend of Zelda: Breath of the Wild wciąż dokonują nowych odkryć-otwieranie skrzyń „niemożliwych do otwarcia”., niestandardowe doładowanie broni— pół dekady po zwolnieniu, Nier: automaty okazał się źródłem fascynujących odkryć. Cieszę się, że gracze jeszcze z tym nie skończyli.

Leave a Comment