Grupa 9/11 dziękuje golfistom za odrzucenie Saudyjczyków

Grupa prawie 2500 ocalałych członków rodzin zabitych lub rannych w atakach terrorystycznych 11 września 2001 roku napisała list otwarty do członków PGA Tour, dziękując im za trzymanie się trasy i nieprzystąpienie do konkurencyjnej serii LIV Golf Invitational. , który jest finansowany przez Saudyjski Fundusz Inwestycji Publicznych.

W liście, który ukazał się w środę, ocaleni opisują siebie jako małżonków, dzieci, rodziców i rodzeństwo tych, którzy zginęli i zostali ranni w zamachach terrorystycznych z 11 września, w których zginęło prawie 3000 osób.

„Tym z was, którzy zdecydowali się pozostać lojalni wobec PGA Tour – i którzy nie odeszli do finansowanej przez Arabię ​​Saudyjską LIV Golf Series – dziękujemy wam i sponsorom, którzy was wspierają” – czytamy w liście. „Dziękuję za wstawanie się za przyzwoitością. Dziękuję za wstawanie się za rodzinami z 11 września. Dziękuję za sprzeciwianie się wysiłkom Królestwa Arabii Saudyjskiej, by oczyścić swoją reputację poprzez kupowanie zawodowych sportowców”.

Osama bin Laden i 15 z 19 porywaczy 9/11 było Saudyjczykami.

Ponad 20 graczy PGA Tour, w tym byli wielcy mistrzowie Brooks Koepka, Phil Mickelson, Dustin Johnson oraz Bryson de Chambeauzgodnie z opublikowanymi raportami podpisał kontrakt z LIV Golf i otrzymał premie za podpisanie umowy w wysokości od 100 milionów do 200 milionów dolarów.

Komisarz PGA Tour Jay Monahan zawiesił 17 graczy, którzy grali w pierwszym turnieju golfowym LIV poza Londynem, nie zgłaszając konfliktu. Pierwsza impreza LIV Golf w Stanach Zjednoczonych rozpocznie się 30 czerwca w Pumpkin Ridge w Portland w stanie Oregon.

„Wiemy, że nie wszyscy z was są milionerami i walczą o zwycięstwa w turniejach, sławę i chwałę” – kontynuuje list. „Doceniamy i oklaskiwamy Twojego ducha, motywację i talenty, i wierzymy, że to właśnie sprawia, że ​​sporty wyczynowe są wspaniałe.

“Niektórzy z twoich kolegów z PGA Tour zamienili swoje marzenia o sukcesie na łatwe pieniądze – w rzeczywistości krwawe pieniądze – bez względu na to, czy potrzebują tych funduszy, czy nie. Wśród nich są jedni z najbogatszych na świecie. domeny, które uzasadniają ich rolę w Arabii Saudyjskiej Arabia Saudyjskie wysiłki, by zmyć ten sport w prosty i niesamowity sposób, odwracając wzrok. Robią to od niechcenia, gdy zada się im trudne pytania lub skonfrontuje się z niewygodną prawdą: to pomaga jednemu z najgorszych reżimów na świecie ukryć jego zbrodnie.

Inne grupy, które przeżyły 9/11, oskarżyły graczy, którzy uciekli do LIV Golf, o współudział w tak zwanym wysiłkach Arabii Saudyjskiej.

„Myślę, że przemawiam w imieniu prawie wszystkich Amerykanów, ponieważ odczuwamy najgłębszą sympatię i głęboką empatię dla tych, którzy stracili bliskich, przyjaciół w 11 września” – powiedział Mickelson przed wywiadem. „US Open w zeszłym tygodniu. „Dotknęło to nas wszystkich, a tych, którzy zostali bezpośrednio dotknięci, myślę, że nie mogę przecenić empatii, jaką mam do nich”.

Wtorkowy list opisuje inne naruszenia praw człowieka, w tym rzekomy udział monarchii saudyjskiej w zabójstwie dziennikarza Washington Post, Jamala Khashoggi, obywatela USA.

„Niestety saudyjski terroryzm nie zakończył się wraz z 11 września” – czytamy w liście. „Świat zobaczył to w 2018 r. wraz z morderstwem z zimną krwią na Jamala Khashoggi, na zlecenie samego saudyjskiego księcia koronnego. I nadal widzimy to w 2022 r., Gdy rząd saudyjski uwięził dziesiątki dysydentów i dziennikarzy, zorganizował publiczną egzekucję 81 osób. ludzi, masakrowali i bombardowali Jemeńczyków oraz popełnili niezliczone inne zbrodnie przeciwko kobietom i mniejszościom”.

Niektórzy z graczy, którzy podpisali kontrakt z LIV Golf, stracili po dezercji długoletnich sponsorów. KPMG, Workday i Amstel Light rozwiązały umowy z Mickelsonem. Callaway, jego wieloletni sponsor sprzętu, zerwał z nim współpracę. Royal Bank of Canada zakończył współpracę biznesową z Johnsonem i Graeme McDowella Rocket Mortgage zakończył sponsorowanie DeChambeau.

„Do tych z was, którzy wybrali to, co słuszne, zamiast krwawych pieniędzy skorumpowanej i destrukcyjnej organizacji sportowej oraz jej saudyjskich zwolenników, proszę, nie przestawajcie stać mocno” – czytamy w liście. “Budzisz nadzieję i przekonanie, że nasza długa droga do odpowiedzialności i sprawiedliwości jest w zasięgu ręki. Głęboko doceniamy Twoją uczciwość i chęć przestrzegania zasad.

„Nigdy nie zapomnimy. Dziękuję za przypomnienie wszystkim Amerykanom i ludziom na całym świecie, że nigdy nie wolno nam zapomnieć. Dziękuję za właściwe postępowanie”.

Leave a Comment