House Panel twierdzi, że właściciel dowódcy, Dan Snyder, zachęcał do toksycznego miejsca pracy i „przeprowadził śledztwo w cieniu” skierowane do oskarżycieli

Maloney powiedział, że Snyder „zwolnił kobiety, ale nie mężczyzn, którzy mieli relacje z innymi pracownikami, jednocześnie broniąc męskich dyrektorów oskarżonych o molestowanie seksualne”, zgodnie z zeznaniami byłych kierowników zespołów podczas ośmiomiesięczna ankieta panelu kultury dowódców i reakcji NFL.

Nowojorski Demokrata powiedział, że Snyder wysłał prywatnych detektywów do domów byłych cheerleaderek, „oferował ciche pieniądze, aby kupić ich milczenie”, stworzył „dossier” korespondencji reporterów, prawników i byłych pracowników, którzy oskarżyli zespół o nękanie i próbowali winić byłego prezesa zespołu Bruce’a Allena za problemy zespołu.

„NFL wiedziało o jego działaniach, ale nie udało mu się go powstrzymać” – powiedział Maloney.

Snyder odmówiła składania zeznań na rozprawie, ale Maloney ogłosiła, że ​​w przyszłym tygodniu zamierza wezwać do złożenia zeznań. Rzecznik Snydera powiedział, że przesłuchanie było „trochę więcej niż politycznie oskarżonym procesem pokazowym, a nie odkryciem prawdy”.

„Oczywiste jest, że wynik dochodzenia Komisji Nadzoru Izby Reprezentantów w sprawie dowódców Waszyngtonu był z góry określony od samego początku” – powiedział rzecznik Snydera.

Ostatni rok, po wewnętrznym dochodzeniu adwokat Beth Wilkinson, National Football League ukarała drużynę grzywną w wysokości 10 milionów dolarów, a Snyder przekazał kontrolę nad codziennymi operacjami franczyzy swojej żonie Tanyi. Ale NFL odmówił ujawnienia swoich ustaleń, co spowodowało przegląd Komisji Nadzoru nad Domem w październiku.

Komisarz NFL Roger Goodell zeznawał przed panelem w środę i powiedział, że kultura dowódców jest „nie tylko nieprofesjonalna, ale i toksyczna od zbyt dawna”.

„Jest dla mnie jasne, że miejsce pracy w Waszyngtonie było nieprofesjonalne i pod wieloma względami nie do przyjęcia: zastraszanie, ogólny brak szacunku dla współpracowników, używanie poniżającego języka, publiczne zawstydzenie i nękanie” – powiedział Goodell. „Ponadto przez dłuższy czas dowódcy mieli żałośnie słabą funkcję HR, szczególnie w odniesieniu do praktyk sprawozdawczych i prowadzenia dokumentacji”.

Ale Goodell argumentował, że miejsce pracy dowódców zmieniło się na lepsze i że Snyder „stał w obliczu bezprecedensowej dyscypliny”, w tym grzywny. Powiedział, że Snyder nie brał udziału w spotkaniach ligowych ani komitetów w ciągu ostatniego roku, i zauważył, że dowódcy wprowadzili „całkowicie nowy, wysoko wykwalifikowany i zróżnicowany zespół kierowniczy” i „zmodernizowali” swój program cheerleaderek i przywództwo za pomocą współpracy. -edycyjna ekipa taneczna. . W 2020 roku dowódcy zatrudnili Rona Riverę jako głównego trenera piłki nożnej i Jasona Wrighta jako prezesa drużyny.

Goodell powiedział również, że zespół nie otrzymał pisemnego raportu od Wilkinsona w celu zachowania poufności osób, które uczestniczyły w wewnętrznym dochodzeniu, ale może opublikować „podsumowanie kluczowych ustaleń” w przyszłości „opcjonalnie”. Demokratyczny przedstawiciel stanu Illinois, Raja Krishnamoorthi, zasugerował, że NFL może opublikować szczegółowy raport ze zredagowanymi nazwiskami, jeśli będzie to konieczne.

Republikanie powiedzieli w środę, że Komisja Nadzoru Izby Reprezentantów powinna zamiast tego poświęcić swój czas na ważniejsze kwestie krajowe – takie jak rosnące ceny konsumenckie, niedobór odżywek dla niemowląt, rekordowa liczba nielegalnych przekroczeń granicznych, przedawkowanie fentanylu lub boom giełdowy – i skoncentrować się na badaniu rząd federalny, a nie sektor prywatny. Maloney powiedział, że komisja ma prawo zbadać „wszystko i wszystko”, co skłoniło co najmniej jednego republikańskiego członka do powiedzenia, że ​​zapamięta to w przyszłym roku, kiedy GOP będzie faworyzowana do przejęcia Izby.

„Ten komitet zawodzi Amerykanów” – powiedział przedstawiciel stanu Kentucky Jim Comer, czołowy republikanin w panelu.

Maloney nie zgodził się z tym, zauważając, że sześciu stanowych prokuratorów generalnych poinformowało NFL w kwietniu o swoich „poważnych obawach” dotyczących zarzutów nękania kobiet i mniejszości w miejscu pracy oraz że NFL wszczęła nowe śledztwo w oparciu o prace komisji.

NFL zatrudniła byłą przewodniczącą Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Mary Jo White do zbadania zarzutu molestowania seksualnego przeciwko Snyderowi przez byłą pracownicę Tiffani Johnston, byłą cheerleaderkę i kierownik ds. marketingu zespołowego. Johnston powiedział komisji kongresowej, że właściciel Commanders położył rękę na jej nodze pod stołem podczas roboczego obiadu i próbował przekonać ją, żeby wsiadła do jego limuzyny. Snyder zaprzeczył zarzutom Johnstona.

„Niektórzy twierdzą, że ochrona kobiet nie jest warta czasu tego komitetu. Zdecydowanie się z tym nie zgadzam” – powiedział Maloney. „Przez ponad dwie dekady Dan Snyder odmawiał ochrony kobiet, które dla niego pracowały, przed toksyczną kulturą, którą stworzył. NFL również nie chroniła tych kobiet. Teraz uważam, że to od Kongresu zależy ich ochrona, a miliony innych ich.”

Maloney powiedziała, że ​​wprowadziła dwa projekty ustaw, aby „zapewnić pracodawcom takim jak Dan Snyder, że nie będą mogli nadużywać umów o zachowaniu poufności w celu uciszenia pracowników – i nie mogą filmować swoich pracowników” i wykorzystywać materiału filmowego bez ich zgody. Goodell powiedział, że popiera zamiary rachunków.

„W koncepcji z pewnością ją wspieramy i chętnie współpracujemy z twoim personelem” – powiedział Goodell.

Snyder został zaproszony do stawienia się przed panelem w środę, ale według Maloneya przebywał poza krajem.

„Zaprosiliśmy również Daniela Snydera do złożenia dzisiaj zeznań. Ale zamiast wystąpić i wziąć odpowiedzialność za swoje czyny, zdecydował się opuścić miasto” – powiedział Maloney. – Najwyraźniej pan Snyder jest we Francji, gdzie zacumował swój luksusowy jacht w pobliżu nadmorskiego kurortu. To powinno ci powiedzieć, jak bardzo szanuje kobiety w miejscu pracy.

Adwokat Snydera, Karen Patton Seymour, powiedziała, że ​​właściciel Commanders był chętny do współpracy, ale komisja „nie była chętna do rozważenia zmiany daty przesłuchania”, jak wynika z czterostronicowego listu otrzymanego od CNN.

„Komisja stwierdziła również, że nie chce rozważać zmiany terminu przesłuchania, mimo że pan Snyder ma spór biznesowy związany z wieloletnimi dowódcami i przebywa poza krajem w pierwszym i jedynym terminie zaproponowanym przez komisję na przesłuchanie. ”, czytamy w liście. „Komitet zamiast tego nalegał na odpowiedź tak lub nie od pana Snydera, czy pojawi się na rozprawie w wyznaczonym czasie”.

Zapytany przez Maloneya, jakie „konkretne kroki” podjęłaby NFL, aby pociągnąć Snydera do odpowiedzialności za niezłożenie zeznań, Goodell powiedział: „Nie odpowiadam za jego pojawienie się przed Kongresem. To nie mój wybór. C to jego wybór”.

Korekta: Wcześniejsza wersja tej historii podała zły dzień na uwagi wygłoszone przez przewodniczącą Komisji Nadzoru Izby, Carolyn Maloney. Była środa.

Leave a Comment