iPady mogą stracić możliwości inteligentnego centrum domowego w iOS 16

Apple nie będzie już pozwalać na używanie iPada jako centrum domowego do sterowania akcesoriami HomeKit z iOS 16, MacPlotki raporty. Tekst najwyraźniej znaleziony w drugiej deweloperskiej wersji beta iOS 16 autorstwa MacPlotki współautor Steve Moser wyjaśnia zmianę.

„Centrum domowe jest wymagane do korzystania z funkcji, takich jak otrzymywanie powiadomień o akcesoriach i umożliwienie innym kontrolowania domu” — powiedziałby tekst aplikacji Home. „Nie będziesz mógł zobaczyć wspólnych domów, dopóki te domy nie zostaną również uaktualnione do najnowszego HomeKit. iPad nie będzie już obsługiwany jako centrum domowe.

Jeśli zmiana zacznie obowiązywać zgodnie z sugestiami znalezionego tekstu, oznacza to, że podczas uaktualniania do systemu iOS 16 musisz użyć HomePod, HomePod mini lub Apple TV jako centrum domowego. Firma Apple nie odpowiedziała od razu na prośbę o komentarz. Ale jak MacPlotki zwraca uwagę, strona internetowa firmy z podglądem systemu iOS 16 mówi „tylko Apple TV i HomePod są obsługiwane jako huby domowe”, co dla mnie wskazuje, że Apple rzeczywiście rozważa porzucenie wsparcia dla iPadów.

Chociaż zmiana może być rozczarowująca, są dobre wieści na temat inteligentnego domu dla iOS 16. Aktualizacja będzie zawierać zupełnie nowa aplikacja Home z funkcjami, takimi jak nowa sekcja kategorii i przeprojektowana karta główna. A późniejsza aktualizacja iOS 16 doda obsługę Matter, nowego standard łączności w inteligentnym domu z szerokim wsparciem branży, które powinno przyjechać tej jesieni. To nadchodzące wsparcie Matter może dać wskazówkę, dlaczego Apple rezygnuje ze wsparcia dla iPada Home Hub: podczas gdy żaden iPad nie obsługuje Thread, protokół sieci inteligentnego domu używane przez Matterten AppleTV 4K i HomePod mini robić.

Leave a Comment