Jak korzystać z szyfrowania na urządzeniu Menedżera haseł Google

Zdjęcie stockowe logo Google

Zdjęcie: KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP (Obrazy Getty)

Ostatecznie Google i inne duże firmy technologiczne chcą obejść się bez haseł całkowicie, ale jak dotąd funkcja Menedżera haseł Google o nazwie szyfrowanie na urządzeniu może być najlepszym sposobem na ochronę cennych kodów. Chociaż po cichu wyszedł wcześniej tej wiosnyponieważ możesz teraz łatwo uzyskać dostęp do Menedżera haseł Google na swoim Ekran główny Androidato dobry czas na sprawdzenie IT-out. Ta funkcja jest dostępna dla systemów Android, iOS i Chrome i ma na celu pomóc użytkownikom chronić ich informacje przed wzrokiem ciekawskich, nawet Google.

Co to jest szyfrowanie na urządzeniu?

W skrócie: szyfrowanie na urządzeniu dodaje dodatkową warstwę ochrony i prywatności do Menedżera haseł Google, dając Ci wyłączną własność klucza szyfrowania, który koduje i dekoduje tekst Twoich PW.

Jeśli chodzi o szyfrowanie, „klucze” to narzędzie służące do blokowania i odblokowywania informacji. Szyfrowanie ukrywa dane, mieszając zwykły tekst lub „zwykły tekst” w tak zwany „szyfrogramco jawi się jako zagmatwany, nieczytelny bełkot. Jednak ten bełkot można z powrotem zamienić w czytelny zwykły tekst za pomocą „klucza”, który jest losowo generowanym ciągiem informacji używanym do odblokowania szyfrowania.

Menedżer haseł Google tradycyjnie przechowuje klucz użytkownika, przechowuje go na jego koncie Google i używa go do ochrony jego haseł. Jednak w przypadku szyfrowania na urządzeniu klucz użytkownika jest przechowywany na jego rzeczywistym urządzeniu, a nie w systemach cyfrowych Google. Ta funkcja umożliwia użytkownikom odblokowanie haseł przy użyciu hasła Google lub wybranej przez siebie odpowiedniej funkcji blokady ekranu (kod PIN, odcisk palca lub inny identyfikator biometryczny). Polub w Google połóż to, oznacza to „nikt oprócz Ciebie będzie miał dostęp do Twoich haseł”. Obejmuje to Google!

Dlaczego warto skonfigurować odzyskiwanie konta

Na pewno możesz zobaczyć, dlaczego ta nowa funkcja ma trochę…e korzyści związane z prywatnościąale jest też kilka potencjalnych wad. Na przykład, jeśli zgubisz lub zapomnisz hasło Google lub jakikolwiek inny mechanizm bezpieczeństwa związany z funkcjami, czeka Cię świat bólu. Czemu? Ponieważ wtedy nie będziesz mieć dostępu do żadnego ze swoich pozostałych haseł.

Odkąd istnieje ryzyko, że tak się stanie, Google zdecydowanie zachęca do skonfigurowania niektórych metod odzyskiwania konta przed włączeniem szyfrowania na urządzeniu. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat, czytając stronę pomocy Google dotyczącą problemu. tutaj. Należy również zauważyć, że po dodaniu szyfrowania do urządzenia najwyraźniej nie można go usunąć, więc należy je włączyć przed włączeniem.

Jak skonfigurować szyfrowanie Google Password Manager na urządzeniu

Jak więc to wszystko ustawić? Proces powinien być dość prosty. W przypadku Androida wystarczy wykonać następujące czynności:

  • otwarty menedżer haseł.
  • Kliknij Ustawienia
  • Kran Skonfiguruj szyfrowanie na urządzeniu.

To powinno być to. W przypadku przeglądarki Chrome proces jest równie prosty:

  • W prawym górnym rogu przejdź do Później.
  • Wybierz Ustawienia.
  • Uderzyć Hasła.
  • Wybierz Skonfiguruj szyfrowanie na urządzeniu.

W przypadku iOS zastosujesz podobną procedurę, ale z Strona internetowa z hasłami Google. Stamtąd wystarczy kliknąć ustawienia, a następnie „skonfiguruj”. Aby uzyskać więcej informacji na temat tej nowej funkcji, zapoznaj się z pełnym opisem Google tutaj.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że niekoniecznie musisz ufać Google! Dla prawdziwych paranoików może to nie być zła rzecz do rozważenia. Nadal możesz subskrybować do innego menedżera haseł jak Keeper czy Bitwarden, a jeśli to nie odpowiada Twoim potrzebom, zawsze możesz po prostu zapisać swoje hasła na kartce papieru. W końcu zhakowanie laptopa byłoby dość trudne.

Leave a Comment