James Patterson mówi, że biali pisarze stoją w obliczu „innej formy rasizmu”, nie mogą wejść do pisania

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Jak James Patterson zastanawiał się nad stanem dzisiejszego świata pisarzy, najlepiej sprzedający się powieściopisarz thrillerowy, którego majątek szacowany jest na ponad 800 milionów dolarów, ubolewał, że szczególnie jedna grupa ma trudności ze znalezieniem pracy: biali mężczyźni.

W rzeczywistości najbogatszy pisarz Ameryki zwrócił uwagę na: czas niedzielny jak biali mężczyźni — zwłaszcza starsi biali mężczyźni — doświadczają tego, co określił jako „inną formę rasizmu”, jeśli chodzi o próby przebicia się jako pisarze w telewizji, filmie, teatrze lub w wydawnictwach.

„O co w tym wszystkim chodzi? Czy możesz znaleźć pracę? Tak. Czy jest trudniej? Tak”, powiedział 75-letni Patterson brytyjskiej gazecie. „To jeszcze trudniejsze dla pisarzy. Niewiele spotyka się 52-latków biały człowiek.

Teraz Patterson spotyka się z reakcją krytyków i pisarzy, którzy twierdzą, że autor rażąco zignorował ostatnie dane pokazujące, w jaki sposób przemysł wydawniczy był i pozostaje”firma należąca do białych mężczyzn”. W samoocenie różnorodności Przypadkowy dom pingwina, redaktor ustalił, że około 75% współtwórców w tym okresie było białych. Według audytu tylko 6% było czarnych, a 5% to Latynosi. Firma przyznała również, że ponad 74% jej pracowników jest białych.

Post Reports: „Publikowanie to wciąż biały biznes należący do mężczyzn”

Ankieta 2019 od wydawcy dla dzieci Książki Lee i Low odkryli, że 85% pracowników wydawniczych, którzy nabywają i publikują książki, to osoby rasy białej. Raport 2020 z New York Times znaleźli podobny wynik w amerykańskim przemyśle wydawniczym, gdzie 89% książek napisanych w 2018 roku zostało napisanych przez białych pisarzy.

„James Patterson of All Peoples”, autor bestsellerów Roxane Gay tweetował. “Najpierw pisz własne książki, kolego.”

patterson używa ghostwriterów aby pomóc mu wydać kilka tytułów rocznie.

Przedstawiciel Pattersona nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz we wtorek we wtorek.

Z ponad 300 tytułami na swoim koncie, Patterson jest jednym z najbardziej płodnych pisarzy w świecie wydawniczym. Sprzedał ponad 400 milionów egzemplarzy swoich książek, m.in Nowojorczyk chwaląc Pattersona w tym tygodniu jako „najlepiej sprzedającego się autora na świecie”. Jego 260 bestsellerów „New York Timesa” sprawiło, że Publisher’s Weekly nazwał go najlepiej sprzedającym się autorem od 2005 roku.

Forbes zgłoszone w 2018 roku Patterson był wart 800 milionów dolarów netto, łącząc go z golfistą Tigerem Woodsem. Patterson zrobił szacuje się na 70 milionów dolarów tylko w 2019 roku, według Forbesa, za JK Rowling.

Kiedy setki milionów ludzi kupowało jego książki, krytycy i autorzy wypytywali Pattersona o jego styl pisania i wykorzystanie ghostwriterów, aby pomóc mu publikować wiele tytułów rocznie. Patterson powiedział Washington Post w 2016 roku, że jego prosty, deklaratywny styl ma „włączyć projektory filmowe w naszych głowach”.

„Wyjąłem tłuszcz z powieści komercyjnych” – powiedział wtedy. „W wielu powieściach jest ich więcej, niż powinno być”.

James Patterson zwykle nie pisze swoich książek. A jego nowi czytelnicy w większości nie czytają — jeszcze.

Awans Pattersona był po części spowodowany sukcesem jego serii „Alex Cross”, w której fikcyjny czarny detektyw zagraża swojej rodzinie i Waszyngtonowi. Seria doprowadziła do powstania trzech filmów, z aktorem Morganem Freemanem w roli Crossa w „Kiss the Girls” i „Along Came a Spider”.

Kiedy Sunday Times zauważył wczesny sukces serialu z udziałem czarnego głównego bohatera, Patterson zauważył, że rasa nie odegrała roli w rozwoju jednej z najbardziej pamiętnych postaci.

„Chciałem po prostu stworzyć postać, która byłaby czarna” – powiedział Patterson. „Nie próbowałbym napisać poważnej sagi o czarnej rodzinie. W powieści kryminalnej jest inaczej, ponieważ fabuła jest tak ważna.

Oprócz komentarzy na temat białych mężczyzn w wydawnictwach, Patterson potępił decyzję swojego własnego wydawcy, Hachette Book Group, o porzuceniu pamiętnika Woody’ego Allena w 2020 roku po tym, jak pracownicy zorganizowali protest przeciwko książce z powodu długotrwałych zarzutów o wykorzystywanie seksualne przeciwko słynny reżyser. Wspomnienie Allena „Apropos of Nothing” zostało ostatecznie odebrane przez wydawnictwo Arcade Publishing.

„Nienawidziłem tego”, powiedział Patterson o usunięciu książki Allena. „Ma prawo opowiedzieć własną historię”.

Patterson dodał: „Prawie zawsze jestem po stronie wolności słowa”.

Ale większość wywiadu Pattersona skupiała się na jego twierdzeniu, że biali mężczyźni walczą o znalezienie pracy w wydawnictwie. Gina Denny, redaktor stowarzyszona w TouchPoint Press, Odnotowany że kiedy USA Today poinformowało o komentarzach Pattersona, tylko dziewięciu autorów na liście 150 bestsellerów gazety znaleźli się pisarze nie-białi. Trzy tytuły Pattersona znalazły się na liście, podczas gdy tylko pięć Women of Color i czterech Men of Color znalazło się na liście bestsellerów. Reszta to biali mężczyźni w wieku od 36 do 84 lat, powiedział Denny – a niektórzy z białych mężczyzn na liście od dawna nie żyją.

“Martwi biali mężczyźni są statystycznie tak samo prawdopodobne, że znajdą się na liście bestsellerów USA Today, jak ludzie kolorowi” – powiedział Denny. napisał.

Kilku czarnoskórych pisarzy nie zgodziło się z komentarzami Pattersona, w tym Shola Mos-Shogbamimu, autor „This is Why I Resist”.

„Co za tępe stwierdzenie Jamesa Pattersona. Lepiej wybierze kilka książek i dokształci się, czym jest rasizm” – powiedziała. napisał. „Tęsknisz za starymi dobrymi czasami, kiedy biali mieli WSZYSTKIE koncerty pisarskie?”

Frederick Joseph zauważył, że 20 wydawców odrzuciło „Patriarchy Blues”, który w zeszłym miesiącu stał się bestsellerem, ponieważ… powiedział wydawcy „nie sądzili, że ludzie kupią książkę czarnoskórego człowieka omawiającą patriarchat”.

„James Patterson uważa, że ​​biali mężczyźni spotykają się z rasizmem w publikacjach” napisał Joseph, który napisał dwie bestsellerowe książki. „Od czarnoskórego mężczyzny, który miał ponad 50 książek (z których wszystkie są obecnie bestsellerami), odmówił, ponieważ biali wydawcy ich nie rozumieją lub„ mają już czarnych autorów płci męskiej ”…zamknij się.”

Józef dodany„Wspieraj czarnych pisarzy”.

Przez cały czas Patterson kontynuuje sprzedaż. Jego autobiografia „James Patterson autorstwa Jamesa Pattersona” zadebiutowała w zeszłym tygodniu, a „Run, Rose, Run”, jego bestseller z marca, został niedawno odebrany przez Sony Pictures. Termin ostateczny.

Leave a Comment