Japonia: Po imprezie mężczyzna gubi klucz USB zawierający dane mieszkańców całego miasta Amagasaki

Anonimowy pracownik stracił klucz USB zawiera dane osobowe każdego mieszkańca miasta Amagasaki, na północny zachód od Osaki, po wyjściu na drinka w tym tygodniu, zgodnie z oświadczeniem wydanym przez władze miasta w czwartek.

Państwowa telewizja NHK poinformowała, że ​​pracownik, mężczyzna po czterdziestce, zasnął na ulicy po wypiciu alkoholu w restauracji. Kiedy się obudził, jego torby z kluczem USB nie było.

Według oświadczenia władz miasta mężczyzna pracuje dla firmy odpowiedzialnej za zapewnianie świadczeń zwolnionym z podatku gospodarstwom domowym.

We wtorek udał się do centrum informacyjnego administracji miejskiej i przeniósł dane mieszkańców na klucz USB. Dane zawierały nazwiska, daty urodzenia i adresy 465 177 osób, jak wynikało z oświadczenia – całej ludności miasta.

Dysk USB zawierał również poufne informacje, w tym dane podatkowe, nazwiska i numery kont bankowych oraz informacje o gospodarstwach domowych otrzymujących pomoc publiczną, np. koszty opieki nad dziećmi.

W środę pracownik szukał dysku USB, ale nie mógł go znaleźć, więc złożył na policji skargę dotyczącą utraty mienia, zgodnie z oświadczeniem rządu. Później tego samego popołudnia firma powiadomiła władze miasta o stracie.

Dysk flash jest zaszyfrowany i nie potwierdzono jeszcze żadnych wycieków danych, poinformowały władze w oświadczeniu.

Dodała, że ​​choć pracownik był upoważniony do dostępu do danych, nie był upoważniony do przeniesienia ich na osobne urządzenie elektroniczne. W oświadczeniu skrytykowano również pracownika za to, że nie wykasował danych z pamięci USB po zakończeniu pracy w urzędzie miasta i przetransportował go osobiście zamiast korzystać z bezpieczniejszego środka transportu.

Władze zorganizowały w czwartek konferencję prasową, na której burmistrz miasta i inni urzędnicy kłaniali się, by przeprosić mieszkańców.

Miasto bezzwłocznie dokona płatności na rzecz kwalifikujących się gospodarstw domowych i dostarczy więcej informacji na temat sprawy w miarę postępów śledztwa, podało oficjalne oświadczenie – które zakończyło się ostrym przypomnieniem dla pracowników rządowych, aby uzyskać pozwolenie przed wyjęciem kluczy USB z urzędów miejskich. .

Leave a Comment