John Mellencamp krytykuje polityków za to, że nie robią więcej, aby zapobiec przemocy z użyciem broni

John Mellencamp krytykuje prawodawców za to, że nie robią więcej, aby powstrzymać strzelaniny w szkołach.

Piosenkarz „Small Town” rzucił politykom za reakcję na przemoc z użyciem broni, mówiąc, że „nie dbają o nasze dzieci”.

„Tylko w Ameryce można zamordować 21 osób, a tydzień później pochować i zapomnieć, z lichą małą winietą, niejasnym pomysłem na jakieś prawo dotyczące kontroli broni, które znajduje się w biurach senatorów” – powiedział 70-latek. . muzyk i malarz napisał we wtorek na Twitterze, odnosząc się do strzelaniny 24 maja w szkole w Uvalde w Teksasie.

„Jakim rodzajem ludzi jesteśmy, którzy twierdzą, że zależy nam na obronie życia?” On kontynuował. Żebyś wiedział, każdy, kto to czyta… politycy żartują z ciebie, żartują ze mnie i żartują z naszych dzieci. “

Doszedł do wniosku: „Więc mając na uwadze tę szczęśliwą myśl, życzę miłego lata, ponieważ nie potrwa długo, zanim to się powtórzy”.

Komentarze Mellencamp pojawiły się we wtorek jako Senat zagłosowało za wprowadzeniem nowej, międzypartyjnej ustawy o kontroli broni. Poprawiłoby to sprawdzanie przeszłości i dałoby władzom do 10 dni roboczych na sprawdzenie dokumentacji dotyczącej zdrowia psychicznego i nieletniego nabywców broni w wieku poniżej 21 lat. Fundusze zostałyby również wykorzystane, aby pomóc państwom we wdrażaniu przepisy dotyczące czerwonej flagi a także m.in. poszerzyć zasoby zdrowia psychicznego w społecznościach i szkołach oraz wzmocnić bezpieczeństwo w szkole.

Nie obejmowałoby to podniesienia minimalnego wieku zakupu broni szturmowej z 18 do 21 lat ani zakazu magazynów o dużej pojemności, takich jak Projekty ustaw Izby Reprezentantów zatwierdzone na początku tego miesiąca.

Strzelec Uvalde legalnie kupił karabin typu AR-15 17 maja, dzień po ukończeniu 18 lat. Trzy dni później kupił drugi karabin iw międzyczasie kupił 375 naboi. 24 maja zabił 19 czwartoklasistów i dwóch nauczycieli w Robb Elementary. Strzelec strzelił również swojej babci w twarz.

Mellencamp od dawna wypowiada się przeciwko przemocy z użyciem broni, dołączając do 200 innych artystów i liderów muzycznych w 2016 roku w wzywając do reformy broni po strzelaninie w klubie nocnym w Orlando. Po strzelaninie Uvalde powiedział w MSNBC Rytm w zeszłym tygodniu, aby media zaczęły pokazywać rzeź strzelanin w szkołach, aby otworzyć oczy tym, którzy sprzeciwiają się reformom.

„Nie wiem, czy jesteś wystarczająco duży, ale pamiętam, kiedy zaczął się Wietnam i była to rozmowa w wiadomościach” – powiedział ojciec pięciorga dzieci. „Ale potem, kiedy zaczęli pokazywać martwych nastolatków, ludzie coś zrobili i kraj się zjednoczył. Myślę, że musimy zacząć pokazywać rzeź tych dzieciaków, które zginęły na próżno… Jeśli tego nie pokażemy, więc umrą na próżno bo oni po prostu uchwalą więcej byków, tak jak próbują teraz. Pokaż nam Niech kraj zobaczy, co karabin maszynowy może zrobić z głową dziecka.

Leave a Comment