Kate Bush opowiada o swoim sukcesie 37 lat po wydaniu swojej piosenki

W 1985 roku angielska piosenkarka i autorka tekstów Kate Bush wydała piosenkę „Running Up That Hill”. Działało całkiem nieźle— osiągnięcie #30 na liście Billboard Hot 100 w USA.

Ale 37 lat po premierze piosenka – pojawiła się w zeszłotygodniowym odcinku Netflix „Stranger Things” – awansował „Jak to było” Harry’ego Stylesa do nr 2 w rankingu Billboard Top 10.

Nieoczekiwany sukces sprawia, że ​​jest zarówno najstarszą, jak i najmłodszą kobietą, która ma własny numer 1 w Wielkiej Brytanii, Zgłoszono billboard.

W rzadkim wywiadzie z BBC Radio 4 „Godzina kobiet” podcast w środę, Bush podzielił się swoimi „ekscytującymi” przemyśleniami na temat odrodzenia piosenki.

„To po prostu niezwykłe. To takie duże show, myślałem, że ten utwór przyciągnie uwagę, ale nigdy nie wyobrażałem sobie, że będzie to coś takiego” – powiedziała Bush, zauważając, że była fanem serialu jeszcze zanim jego piosenka została włączona do walki Maxa. na scenę przetrwania.

„To takie ekscytujące, naprawdę szokujące, prawda? Cały świat oszalał. Myślę, że umieścili to w naprawdę wyjątkowym miejscu… Pomyślałem, że to świetny sposób, aby piosenka została wykorzystana w tak pozytywny sposób, jako rodzaj talizmanu dla Maxa. Właściwie to bardzo wzruszające.

„To takie ekscytujące, naprawdę szokujące, prawda? Cały świat oszalał” – powiedział Bush o odrodzeniu się piosenki.
Obrazy Getty

63-letnia Bush powiedziała, że ​​nie słyszała tej piosenki od dawna, ponieważ zwykle nie słucha jej „starych rzeczy”, ale cieszy się, że utwór został przedstawiony nowemu pokoleniu fanów.

„Myślę, że naprawdę wspaniałe jest to, że to ta zupełnie nowa publiczność w wielu przypadkach nigdy o mnie nie słyszała, i bardzo mi się to podoba” – powiedziała. „Myśl o tych wszystkich naprawdę młodych ludziach, którzy usłyszeli tę piosenkę po raz pierwszy i ją odkryli, jest moim zdaniem bardzo wyjątkowa”.

Piosenkarka powiedziała prowadzącej podcast Emmie Barnett, że widziała każdy odcinek „Stranger Things” po rekomendacji znajomego.

„Running Up That Hill” wciela się w postać „Stranger Things”, w którą Max walczy o życie.
Netflix

„To cudowne, ponieważ w podobny sposób, jak w „Harrym Potterze”, w tych wczesnych filmach byli tylko małymi dziećmi, a wraz z rozwojem filmu robi się cięższy i ciemniejszy” – powiedziała.

„A te małe dzieci zamieniają się w naprawdę utalentowanych młodych dorosłych aktorów. I masz inne połączenie z czymś, co naprawdę ewoluowało przez lata, obserwując ich rozwój.

“Running Up That Hill” pojawił się na albumie Busha “Hounds of Love” z 1985 roku.
ZIK Images/United Archives za pośrednictwem G

Leave a Comment