Keanu Reeves najwyraźniej teraz uwielbia NFT

Wygląda na to, że Keanu Reeves mógł zmienić zdanie na temat NFT. W grudniu aktor został wysłany do wybuchy śmiechu po tym, jak mój kolega Alex Heath zapytał go o pomysł na cyfrowe rarytasy i cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie. Reeves zauważył, że elementy cyfrowe można łatwo replikować.

Teraz jednak dołączył do projektu Non-Fungible Labs, pełniąc funkcję doradcy programu o nazwie Futureverse Foundation, którego celem jest poprawa „świata cyfrowego i fizycznego poprzez wsparcie różnych artystów i społeczności twórczych”. Według Hollywoodzki reporterco obejmuje wprowadzenie artystów głównego nurtu do NFT i finansowanie ich wysiłków.

Reeves, odpowiadając na pytanie dotyczące NFT.

Artystyczne powiązanie tutaj nie jest zaskoczeniem – partnerka Reevesa Alexandra Grant jest płodną artystką, której prace były prezentowane na licznych wystawach, według jego strony. Jest także doradcą fundacji i zajmuje ważne miejsce w film opublikowany przez Non-Fungible Labs ogłosić i wyjaśnić inicjatywę.

W tym filmie Grant wyjaśnia, w jaki sposób NFT można wykorzystać do wprowadzenia artystów w „możliwą nową gospodarkę”. Jest to zgodne z tym, co strona internetowa Futureverse Foundation opisuje jako swoją misję: budować „metawersum, w którym każdy może uzyskać dostęp i tworzyć w otwartym, bogatym i różnorodnym świecie”. Jednak pierwsza dotacja charytatywna fundacji wydawała się koncentrować przede wszystkim na świecie fizycznym, a nie na metawersie: dała historyczce sztuki Nana Oforiatta Ayim 100 000 euro na pomoc w opiece nad wystawą Ghany na międzynarodowej wystawie sztuki w Wenecji. (Aby było jasne, myślę, że brzmi to jak godny podziwu prezent.)

W Komunikat prasowy Grant z Futureverse Foundation nazywa to „jednym z najbardziej ekscytujących projektów, nad jakimi pracowałem” i mówi, że nie może się doczekać, by „pomarzyć o nowym modelu filantropii artystycznej”. Tymczasem oświadczenie Reevesa jest nieco bardziej ogólne:

Mam zaszczyt dołączyć do wysiłków Non-Fungible Labs we współpracy z Alexandra Grant for the Extraordinary Program and Opportunity of the Futureverse Foundation, wspierając artystów i twórców na całym świecie.

Mimo to współpraca z projektem NFT jako doradca fundacji charytatywnej, która wyraźnie ma na celu wprowadzenie artystów do metawersu, jest dość odejściem od pomysłu, że NFT mogą być przydatne. Non-Fungible Labs nieco poruszyło wideo Reevesa kpiącego z idei NFT, kogoś wysłano w odpowiedzi do jego ogłoszenia z Futureverse Foundation na Twitterze z pytaniem “Czy zmienił zdanie na temat NFT?” The firma odpowiedziała: “więcej niż NFT.”

Leave a Comment