Khaby Lame jest teraz najpopularniejszym TikTokerem na świecie

TikTok ma nowego panującego mistrza. Khaby Lame, 22-letni twórca urodzony w Senegalu, stał się najbardziej obserwowaną osobą w TikTok zeszłej nocy, wyprzedzając amerykańską gwiazdę TikTok Charli D’Amelio, która wcześniej była tym wyróżnieniem. Blade ma teraz ponad 142,7 miliona subskrybentów, w porównaniu do 142,3 miliona D’Amelio.

Lame, który początkowo mieszka we Włoszech stać się sławnym dzięki wykorzystaniu duetu i funkcji kropek TikTok, bez słowa reagując na zawiłe i bezsensowne „life hacki”. Obecnie publikuje głównie nieme szkice komediowe, zbierając miliony wyświetleń i polubień. Jego obserwacje zaczęły eksplodować w zeszłym roku, a w ostatnich tygodniach fani podjęli wysiłki, aby zepchnąć go na szczyt.

Awans Lame’a i obalenie D’Amelio są znaczące. D’Amelio i jego siostra Dixie są dwoma głównymi postaciami TikTok, budującymi cała marka medialna poza tym, co sami przyznają, początkowo była przypadkową celebrytą. Ich błyskawiczny wzrost sławy dzięki trwającym kilka sekund teledyskom tanecznym sprawił, że ludzie z TikTok byli zdumieni – i zainspirowali miliony obserwujących, by spróbowali zrobić to samo. Siostry zarobił około 27,5 miliona dolarów w zeszłym roku, według szacunków Forbes.

Blade, który staje się najpopularniejszą osobowością na TikTok, jest godny uwagi, biorąc pod uwagę problemy zgłaszane przez użytkowników platformy dotyczące sposobu traktowania twórców kolorów – a zwłaszcza twórców czerni.

W 2020 r. w odpowiedzi na zarzuty, że algorytm TikTok usuwa treści od czarnoskórych twórców, firma jest zaangażowana do podjęcia działań, w tym utworzenia rady ds. różnorodności i przekazywania pieniędzy organizacjom non-profit „które pomagają czarnej społeczności”. W zeszłym roku, powołując się na brak uznania za choreografię wirusowych tańców do hitów, niektórzy czarnoskórzy twórcy uczestniczył w nieformalnym strajkuodmowa tworzenia tańców, które w innym przypadku mogłyby przynieść nieproporcjonalne korzyści białym twórcom.

Leave a Comment