Komisja Nadzoru nad Domem Stanów Zjednoczonych wzywa właściciela dowódców Daniela Snydera do złożenia zeznań przed Kongresem

Dowódcy z Waszyngtonu Właściciel Daniel Snyder nie dołączył do komisarza NFL Rogera Goodella, aby zeznawać przed Komisją Nadzoru Izby Reprezentantów USA w środę, pomimo próśb o to. Teraz będzie prawnie zmuszony do stawienia się przed Kongresem. Przewodnicząca Komisji Rep. Carolyn B. Maloney (D.Y.) ogłosiła podczas środowego przesłuchania, że ​​w przyszłym tygodniu wyda wezwanie do sądu dla Snydera w celu złożenia zeznań w kolejnym zeznaniu.

„Odmowa zeznawania przez pana Snydera jest wyraźnym sygnałem, że bardziej interesuje go ochrona samego siebie niż mówienie prawdy amerykańskiemu społeczeństwu” – powiedział Maloney. „Jeżeli NFL nie chce pociągnąć pana Snydera do odpowiedzialności, jestem na to przygotowany. Komitet nie będzie zniechęcony w swoim śledztwie mającym na celu ujawnienie prawdy o niewłaściwym postępowaniu w pracy wśród dowódców Waszyngtonu”.

Goodell wielokrotnie sprzeciwiał się sugestii Maloneya, że ​​Snyder nie został pociągnięty do odpowiedzialności za jego rzekomą rolę w ukaranym środowisku pracy w Waszyngtonie, argumentując, że NFL narzuciła dowódcom „bezprecedensową” dyscyplinę na ich zachowanie. Dodał, że Snyder nie uczestniczył w spotkaniach ligowych, odkąd NFL oficjalnie zakończyło własne śledztwo w sprawie niewłaściwego postępowania w organizacji, i że „o ile mi wiadomo”, Snyder nie był zaangażowany w swoje codzienne operacje. załoga.

Mimo to Maloney zasugerował, że Waszyngton, a w szczególności Snyder, nie zostali odpowiednio ukarani za rzekomą inwigilację i zaangażowanie w kulturę powszechnego nękania. Oświadczyła, że ​​komisja „odkryła dowody na to, że pan Snyder prowadził śledztwo w celu namierzenia swoich oskarżycieli, zrzucenia winy na innych i wpłynięcia na wewnętrzną rewizję NFL”. Powiedziała również, że śledztwo komisji „potwierdziło, że CO potajemnie tworzyli nieprzyzwoite filmy z cheerleaderkami dla prywatnej przyjemności Daniela Snydera”.

Maloney przedstawił dwa projekty ustaw, Ustawę o odpowiedzialności za niewłaściwe zachowanie w miejscu pracy i Ustawę o profesjonalnej ochronie wizerunku, w odpowiedzi na ustalenia komisji dotyczące Waszyngtonu.

“(Raczej) niż pojawić się i wziąć odpowiedzialność za swoje czyny”, powiedział Maloney o Snyderze, “zdecydował się opuścić miasto. Najwyraźniej pan Snyder jest we Francji, gdzie zacumował swój luksusowy jacht w pobliżu nadmorskiego kurortu. Ty, ile szacunku ma dla pracujących kobiet”.

Adwokat Snydera ogłosił wcześniej, że właściciel dowódców nie będzie mógł uczestniczyć w środowym przesłuchaniu z powodu „długotrwałego sporu biznesowego związanego z dowódcami, ale Snyder” pozostaje chętny do współpracy z komisją” podczas śledztwa w Waszyngtonie. poprzedni wniosek zespołu prawnego firmy Snyder o opóźnienie rozprawy ze względu na dodatkowe obawy dotyczące „pytań (które byłyby skierowane do pana Snydera”).

Zapytany, czy NFL zobowiąże się do przekazania komisji nadzorczej pełnych wyników swojego śledztwa w Waszyngtonie, Goodell wyraził zaniepokojenie naruszeniem prywatności anonimowych ofiar, które uczestniczyły w śledztwie. Maloney zapytał, czy Goodell udostępni dokumenty śledcze dowódców, tak jak zrobiła to NFL z dochodzeniem w 2014 r. w sprawie zachowania w miejscu pracy w Delfiny w Miamiale Goodell powiedział, że „jesteśmy zobowiązani do ochrony tożsamości” innych oskarżycieli, którzy pozostają anonimowi.

Po wezwaniu Tanya i Dan Snyder wraz z prezydentem Jasonem Wright wysłał list do członków organizacji gdzie podkreślili postępy klubu w ciągu ostatnich dwóch lat, jednocześnie uznając krytykę, która spadła na franczyzę.

„Chociaż szanujemy pragnienie Komitetu, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak można rozwiązać problemy związane z kulturą miejsca pracy, niektóre komentarze w mediach przedstawiały nasz zespół w surowy i negatywny sposób, który nie odzwierciedla tego, kim jesteśmy dzisiaj jako organizacja” czytamy w oświadczeniu. „Nie zdają sobie również sprawy, że w ciągu ostatnich dwóch lat poświęciliśmy się wprowadzaniu bardzo potrzebnych i znaczących zmian w naszej kulturze miejsca pracy oraz ulepszaniu naszych praktyk w zakresie różnorodności, równości i integracji (DEI).

„.

Główny trener dowódców Ron Rivera również został zwolniony Deklaracja W środę wieczorem powiedział, że został zatrudniony w styczniu 2020 r. Nie tylko po to, by wygrywać mecze, ale także po to, by zmienić kulturę waszyngtońskiej franczyzy – coś, co, jak powiedział, zaczęło się pierwszego dnia w pracy. Powtórzył również swoje poparcie dla Wrighta i powiedział, że kiedy raport Wilkinsona został ukończony, franczyza już wdrożyła lub jest w trakcie wdrażania sugestii wynikających z tego raportu.

„Te dochodzenia dotyczące niewłaściwych problemów w miejscu pracy poprzedzają moje zatrudnienie” — napisał Rivera. „Nie mogę zmienić przeszłości, ale mam nadzieję, że nasi fani, NFL i Kongres widzą, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby nigdy nie powtarzać tych problemów w miejscu pracy. I wiem, że nasi pracownicy są szanowani, doceniani i mogą być usłyszał.”

Leave a Comment