Lakers podpisują umowy z synem Shaqa i synem Scottiego Pippena

The Los Angeles Lakers podniósł innego O’Neala i syna byłego Chicago Bulls legenda we wtorek wieczorem.

Przynajmniej na razie.

Według Shamsa Charanii z The Athletic, Lakers podpisali kontrakt z Shareefem O’Nealem i Scottie Pippenem Jr. O’Neal, syn byłego wielkiego gracza Lakers, Shaquille’a O’Neala, zagra z nimi w letniej lidze, a syn Scottiego Pippena zgodził się na dwustronną umowę.

O’Neal spędził ostatni sezon w LSU, drugi raz w tym programie, choć w 14 meczach tracił średnio tylko 2,9 punktu z ławki, mając do czynienia z przedłużającą się kontuzją stopy. Rozpoczął pracę w UCLA, ale w 2019 roku wymagał operacji na otwartym sercu po zdiagnozowaniu nieprawidłowej prawej tętnicy wieńcowej.

Choć trudno porównać go do ojca, O’Neal miał kilka sesji treningowych przed draftem i zdecydował się pozostać w draftu, mimo że niewiele osób wierzyło, że pójdzie wyżej niż do końca drugiej rundy. Podczas gdy będzie musiał wykazać się w Las Vegas, aby zasłużyć na swoje miejsce, zobaczenie innego O’Neala w jakiejkolwiek koszulce Lakersa z pewnością będzie fajne.

Pippen dołączy do Lakers w dwukierunkowej umowie, która powinna wprowadzić go do sezonu tej jesieni. Pippen zdobywał w zeszłym sezonie średnio 20,4 punktu na mecz w Vanderbilt, błyszcząc w SEC, ale większość spodziewała się, że zostanie przeoczony w drafcie. Ma zaledwie 6 stóp i 1 cal, jest znacznie niższy od swojego taty i nie tak uzdolniony – co znowu jest niezwykle trudnym zadaniem.

Chociaż znalezienie pełnego składu Lakersów w przyszłym sezonie zajmie obu graczom dużo czasu, ten letni skład w stylu vintage może być fajny do oglądania.

A jeśli nic więcej, ich koszykarskie pochodzenie z pewnością daje Pippenowi i O’Nealowi wiele korzyści.

Kolejny O’Neal będzie reprezentował tego lata koszulkę Lakers. (Jonathan Bachman/Getty Images)

Leave a Comment