Liam Neeson opowiada o swoim powrocie Qui-Gon Jinna z Gwiezdnych Wojen – The Hollywood Reporter

[This story contains spoilers for Obi-Wan Kenobi.]

Qui-Gon Jinn powrócił.

Gwiezdne Wojny fani byli załamani w środę, kiedy Liam Neeson powrócił do odległej galaktyki w finale serii Obi-Wan Kenobi na Disney+.

W ostatniej chwili Gwiezdne Wojny miniserialu, Neeson powrócił (w formie aktorskiej, gdy wypowiedział postać w Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów) do franczyzy po raz pierwszy od Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo (1999) jako Rycerz Jedi Qui-Gon Jinn. Od pierwszego odcinka drażniono się, że Qui-Gon może się pojawić, ale nigdy nie było żadnej gwarancji. A biorąc pod uwagę, ile czasu minęło od czasu, gdy Neeson ostatnio zagrał tę postać, trudno było określić jego zainteresowanie ponownym założeniem szat Jedi.

Nominowany do Oscara aktor powiedział Hollywoodzki reporter że jego decyzja o powrocie do franczyzy była z wielu powodów.

„Zdecydowanie nie chciałem, aby ktokolwiek inny grał w Qui-Gon Jinna i chciałem okazać George’owi szacunek. [Lucas] i ten mityczny świat, który stworzył” – powiedział Neeson. THR. Również Ewan [McGregor] jest przyjacielem i uwielbiałam z nim pracować podczas Mroczne widmo 25 lat temu.

Ewan McGregorLiam Neeson w GWIEZDNYCH WOJNACH: EPIZOD I – MROŻENIE WIDMO, 1999.
Lucasfilm Ltd./Dzięki uprzejmości Everett Collection

W filmie z 1999 roku Qui-Gon był mistrzem Obi-Wana i poprzez serię wydarzeń para Jedi znalazła Anakina Skywalkera (Jake Lloyd) na Tatooine. Wkrótce po tym, jak pomógł zapewnić Anakinowi wolność, Qui-Gon zginął w pojedynku na miecze świetlne z Darthem Maulem (Ray Park).

Neeson zauważył w minionych latach, że nadal był fanem filmu i zignorował początkową krytykę, która od tego czasu opadła, gdy pokolenie fanów bardzo lubiło ten film. Mroczne widmo, atak klonów oraz Zemsta sitów.

“Lubię [Phantom Menace]Neeson powiedział Andy’emu Cohenowi w SiriusXM Radio Andy w 2020 roku: „Jestem z tego dumny i dumny, że mogłem być jego częścią”. Muszę być Jedi. Muszę bawić się tymi cudownymi mieczami świetlnymi i tym wszystkim. To było świetne, Andy, naprawdę.

Jeśli chodzi o powrót Neesona do serii, fani niecierpliwie czekają, odkąd Yoda (Frank Oz) powiedział Obi-Wanowi w Zemsta sitów że nauczy ją, jak połączyć się z duchem Mocy jej zmarłego mistrza. W środę to zasiane ziarno w końcu zakwitło.

Wszystko Obi-Wan Kenobi Serial jest teraz transmitowany na Disney+.

Leave a Comment