Liniowy obrońca Baltimore Ravens, Jaylon Ferguson, umiera w wieku 26 lat

Jaylon Ferguson, zewnętrzny obrońca rozpoczynający swój czwarty sezon w Baltimore Ravens, zmarł we wtorek po tym, jak władze znalazły go nieodpowiadającego w domu w North Baltimore, podała policja. Miał 26 lat.

Policja z Baltimore poinformowała w oświadczeniu, że funkcjonariusze zostali wezwani do domu tuż przed 23:30 w celu zbadania „podejrzanej śmierci”. Kiedy przybyli, pan Ferguson nie odpowiadał, powiedział detektyw Niki Fennoy, rzecznik departamentu. Powiedziała, że ​​ratownicy medyczni uznali go za zmarłego na miejscu zdarzenia.

Detektyw Fennoy powiedział, że nie było śladów traumy ani nieczystej gry, ale śledczy „nie wykluczają możliwości przedawkowania”.

Ciało pana Fergusona zostało przewiezione do gabinetu lekarza sądowego, gdzie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok w celu ustalenia przyczyny śmierci, podała policja.

Wrony ogłosił śmierć pana Fergusona w mediach społecznościowych wczesnym rankiem w środę powiedział, że zespół był „głęboko zasmucony tragicznym odejściem Jaylona Fergusona”. Zespół opisał pana Fergusona jako „życzliwego i pełnego szacunku młodego człowieka o szerokim uśmiechu i zaraźliwej osobowości”.

„Wyrażamy nasze szczere kondolencje rodzinie i przyjaciołom Jaylona, ​​gdy opłakujemy życie stracone zbyt wcześnie” – napisał zespół.

Kruki wybrały pana Fergusona w trzeciej rundzie NFL Draft 2019 na 85. miejsce w klasyfikacji generalnej. W swoim debiutanckim sezonie zanotował 31 wdechów i 2,5 worków, i przyczynił się do obrony Ravens, która zajęła trzecie miejsce w dozwolonych punktach. W 2020 roku w meczu z Cincinnati Bengals zanotował sześć najlepszych w karierze wślizgów.

Pan Ferguson, pochodzący z Luizjany i absolwent Louisiana Tech University, pobił rekord wszechczasów NCAA w zakresie zwolnień kariery z 45, zdobywając przydomek „Sack Daddy” i pokonując byłego gracza Ravens z długoletniego Terrella Suggsa, który opublikował 44 zwolnień kariery na Uniwersytecie Stanowym Arizony.

W środę jego obecni i byli koledzy z drużyny NFL oraz zawodnicy oddali hołd panu Fergusonowi.

Josh Bynes, obrońca Ravens powiedział na Twitterze że on i pan Ferguson nadal prowadzili „prawdziwe” rozmowy.

„Wspólnie żartowaliśmy, śmialiśmy się razem, razem modliliśmy się, walczyliśmy razem na boisku!!” on napisał. „Po prostu autentyczny duch”.

Leave a Comment