Małżeństwo katolickie jest darem, a nie formalnością, mówi papież Franciszek na otwarciu Światowego Spotkania Rodzin w 2022 r.

Światowe Spotkanie Rodzin 2022 rozpoczęło się Świętem Rodzin w Sali Pawła VI w Watykanie. Wydarzenie uświetniło występ włoskiego lirycznego rockowego tria Il Volo.

Papież Franciszek i około 2000 rodzin na całym świecie również wysłuchało świadectw par małżeńskich i osób, które miały historie o pokonywaniu niesamowitych wyzwań lub służeniu innym.

X edycja Światowego Spotkania Rodzin, która kończy się 26 czerwca, obejmuje trzydniowe konferencje katolików świeckich na tematy związane z małżeństwem i rodziną. W programie jest także Msza św. i adoracja eucharystyczna.

Papież Franciszek powiedział rodzinom: „W małżeństwie Chrystus oddaje się wam, abyście mieli siłę do oddania się sobie nawzajem”.

„Więc odwaga, życie rodzinne nie jest niemożliwą misją” – dodał. „Dzięki łasce sakramentu Bóg czyni cudowną podróż ze sobą, nigdy w pojedynkę”.

„Rodzina nie jest pięknym ideałem, niedostępnym w rzeczywistości. Bóg gwarantuje swoją obecność w małżeństwie i rodzinie, nie tylko w dniu ślubu, ale przez całe życie. I wspiera cię każdego dnia w twojej podróży – powiedział Francis.

Leave a Comment