Martin Sheen „żałuje”, że zmienił nazwisko na swoją hollywoodzką karierę

Jak napisał kiedyś William Szekspir: „Co kryje się w nazwie?”

Legendarny aktor Martin Sheen zmienił swoje nazwisko z „Ramon Estévez” na swoje słynne już pseudonim sceniczny w swojej hollywoodzkiej karierze.

Jednak 81-latek żałuje, że nigdy nie ustalił swojego pseudonimu dla swojego zawodu aktorskiego.

„To jeden z moich żalu”, powiedziała niedawno gwiazda „West Wing”. Bliżej co tydzień. „Nigdy oficjalnie nie zmieniłem nazwiska. W akcie urodzenia wciąż jest Ramon Estévez. Jest w moim prawie małżeństwa, paszporcie i prawie jazdy.

„Czasami przekonujesz się, gdy nie masz wystarczającej wiedzy, a nawet odwagi, by stanąć w obronie tego, w co wierzysz, i płacisz za to później. Ale oczywiście mówię tylko za siebie” – dodał Sheen.

Charlie Sheen i Martin Sheen biorą udział w premierze filmu „Into The Night” 12 lutego 1991 roku w Los Angeles w Kalifornii.
Kolekcja Ron Galella przez Getty Images

Pochodzący z Ohio ujawnił również, że jego ojciec próbował wyperswadować mu wejście do show-biznesu. – Nie można go winić. Oboje moi rodzice byli imigrantami. Mój ojciec był Hiszpanem, a matka Irlandką” – powiedział Sheen.

„Mój ojciec był bardzo praktyczny. Był pracownikiem fabryki przez większość swojego dorosłego życia i chciał, żebym poszedł na studia i poprawił moje szanse na zarabianie na życie lepiej niż on. Mieliśmy na ten temat bardzo, bardzo bolesne konfrontacje” – kontynuowała ikona „Czasu Apokalipsy”.

Synowie Sheena, aktorzy „Klubu śniadaniowego”, Emilio Estevez i Ramon Estevez, są aktorami i postanowili nie angielszczyć swoich nazwisk dla biznesu. Jego córka Renée Pilar Estevez również postanowiła nie zmieniać swojej tożsamości na Tinseltown.

Cadence, nowy film Amerykanina Martina Sheena z synem Charliem Sheenem, zostanie pokazany na 43. Festiwalu Filmowym w Cannes.  (Zdjęcie: Micheline Pelletier/Sygma za pośrednictwem Getty Images)
Charlie Sheen zdecydował się zmienić swoje nazwisko z „Carlos Estevez”, tak jak jego ojciec, na Hollywood.
Sygma za pośrednictwem Getty Images

Drugi syn gwiazdy „Badlands”, wychowanek „Dwóch i pół”, Charlie Sheen, urodził się jako Carlos Irwin Estévez i później zmienił przydomek.

Jeśli chodzi o to, czy był przeciwny wyjeździe jednego z jego czwórki dzieci do Hollywood, Sheen wyjaśnił: „Nie, ale szczerze, muszę powiedzieć, że nie byłem tego świadomy. Byłem tak zaangażowany i starałem się być dostawcą, że nie zdawałem sobie sprawy z ich skłonności do bycia aktorami.

„Raz robiłem program i pojawił się Emilio. Myślałem, że był tam z wizytą, ale dostał rolę w tym samym programie” – zauważył Sheen. „Jedyny wpływ, jaki miałem na Emilio, to zachowanie jego nazwiska. Kiedy zaczynał, jego agent poradził mu, aby zmienił imię na Sheen, a on tego nie zrobił. I dziękuję Bogu, że tego nie zrobił.

Leave a Comment