Menedżer haseł Google ma teraz skrót na ekranie głównym Androida

Co chcesz wiedzieć

  • Menedżer haseł Google zyskuje nowe możliwości.
  • Można go teraz dodać jako skrót do ekranu głównego na urządzeniach z Androidem.
  • Ta funkcja jest dostępna po ostatniej aktualizacji usługi Google Play.
  • Google oferuje również szyfrowanie na urządzeniu dla swojego menedżera haseł.

Google pozwala teraz dodać swojego menedżera haseł do ekranu głównego Androida wraz z innymi aplikacjami. Ta funkcja pochodzi z aktualizacji usług Google Play wydanej niedawno na urządzenia z systemem Android. Nowa funkcja pozwala szybciej uzyskiwać dostęp do haseł lub uzyskiwać do nich dostęp, zamiast przeszukiwać ustawienia urządzenia lub Chrome w razie potrzeby.

Usługa giganta wyszukiwania może nie być jedną z najlepszy menedżer haseł dostępne opcje — jest zawsze bezpieczny, zaszyfrowany i synchronizowany z Twoim kontem Google. Użytkownicy mogą łatwo uzyskać do niego dostęp w wolnym czasie na obu platformach, Android lub iOS (z aplikacji Chrome).

W przypadku nowej funkcji użytkownicy Androida powinni zaktualizować Usługi Google Play do wersji 22.18 (raporty 9do5Google). Po zainstalowaniu aktualizacji użytkownicy Androida mogą uzyskać dostęp do menedżera haseł ze swoich urządzeń, przechodząc do Ustawienia > Prywatność > Autouzupełnianie Google > Hasła. Stamtąd kliknij ikonę koła zębatego u góry, aby wprowadzić dodatkowe ustawienia, w których znajdziemy opcję „Dodaj skrót do ekranu głównego”. Ostatnia część jest stosunkowo podobna do dodawania strony internetowej do ekranu z przeglądarki Chrome.

(Źródło obrazu: 9to5Google)

Proces wydaje się niezdarny, ale nadal warto spróbować, ponieważ wystarczyłby to zrobić tylko raz. Chociaż nie można dodać uwierzytelniania biometrycznego w celu otwarcia skrótu do haseł, nadal będziesz potrzebować odpowiednich danych biometrycznych do weryfikacji przechowywanych danych logowania.

Leave a Comment