Meta i Microsoft są partnerem w tworzeniu standardów Metaverse; Apple, Google usiądź

Strony zainteresowane urzeczywistnieniem ulubionego hasła dyrektora generalnego Meta, Marka Zuckerberga, ogłosiły w środę, że utworzyły Metaverse Standards Forum. Meta jest oczywiście członkiem założycielem, a wielkie firmy technologiczne, takie jak Adobe, Microsoft i Nvidia, są również członkami założycielami. Jednak w początkowym członkostwie w szczególności brakuje udziału Apple i Google.

Forum, zgodnie z dzisiejszą zapowiedzią, ma na celu „promowanie rozwoju otwartych standardów dla metaverse”.

„Forum zbada, gdzie brak interoperacyjności powstrzymuje wdrażanie metaverse oraz w jaki sposób można koordynować i przyspieszać pracę organizacji zajmujących się opracowywaniem standardów (SDO) definiujących i rozwijających niezbędne standardy”, podała grupa w swoim ogłoszeniu.

Inni członkowie założyciele to Adobe, Epic Games, Ikea, Qualcomm, Sony, XR Association i SDO The Khronos Group, World Wide Web Consortium i Open Geospatial Consortium.

Apple, który powinien wydać Zestaw słuchawkowy AR do 2023 roku nie uczestniczy. Podobnie Alphabet, właściciel Google. Obie strony wcześniej dołączyły do ​​otwartych grup branżowych, w tym Matter i FIDO, ale żadna z nich nie promowała terminu „metaverse”.

Oprócz niezapowiedzianego (ale szeroko dyskutowanego) zestawu słuchawkowego AR, który uważany jest za opracowywany, dyrektor generalny Tim Cook mówi, że rola Apple na rynku Metaverse jest „wielkim pytaniem” w apelu Apple dotyczącym zysków za pierwszy kwartał 2022 r. w styczniu.

„Zawsze odkrywamy nowe i pojawiające się technologie… Obecnie mamy ponad 14 000 aplikacji AR Kit w App Store, które zapewniają niesamowite wrażenia AR milionom ludzi dzisiaj”, powiedział Cook, zapytany o plany Apple dotyczące metaverse. Szukam Alfa transkrypcja. „Widzimy duży potencjał w tej przestrzeni i odpowiednio inwestujemy”.

Tymczasem Google Alphabet zostało połączone z nowy zestaw słuchawkowy AR własnych. AR to reklamowana funkcja różnych produktów Google, od Telefony Pixel do oprogramowania.

Jak już wspomniano, Google dołączyło również do inicjatywy VR Standards Initiative w 2016 r. Tech Crunch, obok marki Facebook Oculus VR. Inicjatywa została zainicjowana przez The Kronos Group, organizację non-profit skoncentrowaną na nowych technologiach, która jest również gospodarzem Forum Standardów Metaverse.

Nowa grupa oferuje bezpłatne i otwarte członkostwo, dzięki czemu obie firmy mogą dołączyć do forum Metaverse. Ale z wieloma pytaniami dotyczącymi Metaverse-co to znaczy i jak to będzie? zarabiać i umiarkowane – nie dziwimy się, że niektóre znane nazwiska technologów nie są chętne do rejestracji. Jest też fakt, że Meta jest nieugięta w używaniu terminu będącego synonimem własnej marki.

Organizacje te zostaną pozbawione „pragmatycznych projektów opartych na działaniu”, takich jak „prototypowanie implementacji, hackathony, plugfesty i narzędzia open-source w celu przyspieszenia testowania i przyjmowania standardów metaverse”, zgodnie z ogłoszeniem z forum. Grupa powiedziała również, że będzie pracować nad opracowaniem „spójnej terminologii i wytycznych dotyczących wdrażania”.

Koncentracja grupy będzie się różnić w zależności od członkostwa, ale potencjalne oferowane tematy to „aktywa i renderowanie 3D, interfejs użytkownika i paradygmaty interakcji, takie jak rzeczywistość rozszerzona i rzeczywistość wirtualna, treści tworzone przez użytkowników, awatary, zarządzanie tożsamością, prywatność i transakcje finansowe ”.

Forum Metaverse Standards podkreśliło również potencjalne obszary współpracy w zakresie przetwarzania przestrzennego, w tym oczywiście rzeczywistość rozszerzoną i wirtualną, ale także „tworzenie fotorealistycznej treści, systemy geoprzestrzenne, oprzyrządowanie treści dla użytkownika końcowego, cyfrowe bliźniaki, współpraca w czasie rzeczywistym, symulacje fizyczne , oszczędności online” i nie tylko.

Forum planuje odbyć swoje pierwsze spotkanie w lipcu.

Leave a Comment