Miej oczy szeroko otwarte na te witryny sklepowe wielkości myszy w rejonie Bostonu


Lokalny

“Moussachusetts” wita.

Jeden z obiektów Anonymouse w Bostonie. Anonimowa mysz

Zazwyczaj patrzenie w górę podczas spaceru po Bostonie jest najlepszą drogą.

Ale jeśli w nadchodzących dniach i tygodniach zauważysz, że twoje oczy są na ziemi, miej oko na kilka pysznych okienek wielkości myszy, które pojawiły się w mieście.

Sklepy z miniaturami pojawiły się niedawno w rejonie Bostonu dzięki kolektywowi artystów ulicznych znanemu jako Anonimowa mysz.

„Zaczęliśmy w 2016 roku na południu Szwecji, kilkoro z nas spotkało się i zaczęło rozmawiać o tworzeniu czegoś razem, a dialog przeniósł się do naszej dziecięcej miłości do dzieł Walta Disneya, Dona Blutha, Beatrix Potter i szwedzkiej autorki Astrid Lindgren.” kolektyw powiedział Boston.com w e-mailu. „Po pewnym czasie skupiliśmy się na tych małych sklepach, ponieważ sami chcielibyśmy się na nie natknąć jako dzieci”.

Grupa stworzyła ponad 40 sklepów na całym świecie (głównie w Szwecji, Francji i na Wyspie Man). Ale teraz w rejonie Bostonu jest ich od 10 do 15, „w zależności od tego, jak liczysz”.

Jak sama nazwa wskazuje, kolektyw pozostaje anonimowy, aby zachować element magii otaczający malutkie placówki.

„Podoba nam się pomysł, że instalacje mówią same za siebie, a także to, że dzieci mogą uwierzyć, że zostały stworzone przez myszy, a nie ludzi” – napisał kolektyw. „Ponadto trochę lubimy tę nazwę, a jeśli wejdziemy na giełdę, powinniśmy ją zmienić”.

Mówili, że kiedy zaczynali, każdy sklep trwał około sześciu miesięcy od początku do końca. Ale od tego czasu grupa przyspieszyła proces i trwa tylko około miesiąca. Właściwa instalacja zajmuje teraz tylko kilka minut, chociaż AnonyMouse twierdzi, że zwykle instaluje części w nocy, aby nie zostać zauważonym.

Bliższe przyjrzenie się obiektom – bez względu na to, czy masz szczęście, że natkniesz się na jeden w prawdziwym życiu, czy po prostu? Instagram – ujawnia, że ​​ekrany wykorzystują codzienne ludzkie materiały.

„Zawsze szukamy ludzkich przedmiotów, których moglibyśmy użyć do czegoś innego niż człowiek – pudełko zapałek staje się stołem, korek krzesłem, zakrętka staje się kominem, a butelka staje się ciężarówką. Więc tak naprawdę nigdy nie przestajemy „pracować”” – mówili.

Tworząc gabloty przez lata, artyści ulepszali je, aby były jak najbardziej trwałe, aby wytrzymały żywioły i dzieci, które przychodzą się z nimi bawić.

Kolektyw tworzy wszystko, od salonów gier z motywami myszy, przez sklepy z płytami, po salony fryzjerskie. A sklepy nie są puste; artyści tworzą także wnętrza sklepów.

AnonyMouse do tej pory ujawniła na Instagramie dwa bostońskie obiekty – jeden biblioteka i jeden remiza strażacka — ale według zespołu jest jeszcze kilka innych.

“Witaj Ameryko. Więc przeszliśmy przez staw i gdzie jeszcze zakotwiczyć, ale w ziemi obiecanej Moussachusetts” – napisał kolektyw. Instagram. „Gdzie dokładnie? Cóż, to dla nas i dla Ciebie! Niech rozpocznie się gra!”

Leave a Comment